cargo

Praha otevřela nový chodník podél magistrály, dokončí ho na jaře

Nový chodník v Legerově ulici. Pramen: FB Adama ScheinherraNový chodník v Legerově ulici. Pramen: FB Adama Scheinherra

Hlavní město dnes uvedlo do provozu nový chodník podél magistrály mezi Vinohradskou a hlavním nádražím. Na svém facebooku to uvedl

Hlavní město dnes uvedlo do provozu nový chodník podél magistrály mezi Vinohradskou a hlavním nádražím. Na svém facebooku to uvedl radní pro dopravu Adam Scheinherr. Chodník nicméně není hotov, část u nádraží chybí. Město chce chodník dokončit na jaře.

„Pěšky na metro A nebo Vinohrady to nyní jde bezpečně a důstojně za pět minut z hlavního nádraží. A to skoro o dva týdny dřív a bez snížení počtu pruhů na magistrále,“ uvedl Scheinherr.

Chodník podél magistrály, původní stav.. Pramen: FB Adama Scheinherra

Chodník podél magistrály, původní stav. Pramen: FB Adama Scheinherra

Chodník byl rozšířen na průměrnou šířku dva metry, když před přestavbou byl v nejužších místech široký pouhých 30 centimetrů. Nebyl přitom určen pro chodce, ale pouze pro údržbu. Vstup na něj byl zakázán, lidé jej ale hojně využívali jako zkratku z Vinohrad na nádraží. Ode dneška tak mohou činit legálně a bezpečněji.

Praha tak předběhla Správu železniční dopravní cesty, která plánuje visutý chodník podél Legerovy ulice a nad portály Vinohradských tunelů na Vinohrady. Plány jsou na stole už léta, stavba je ale stále v nedohlednu.

Tagy chodník Legerova ulice magistrála praha
63 komentářů