Praha má první linku metra kompletně pokrytou mobilním signálem. Do konce roku bude hotová celá síť

Pokrytí tunelu metra mobilním signálem. Foto: DPP - Daniel ŠabíkPokrytí tunelu metra mobilním signálem. Foto: DPP - Daniel Šabík

Bez lepšího signálu zůstane dočasně kvůli rekonstrukci jen stanice Jiřího z Poděbrad.

Výmluva „Musím končit, vjíždím do tunelu“ bude do konce letošního roku v pražském metru už zbytečná. Linka A je první trasou pražského metra, která je kompletně pokryta mobilním signálem LTE a 5G.

Ke zprovoznění pokrytí celého úseku od Nemocnice Motol po Depo Hostivař došlo dnes. Jde o společný projekt DPP a konsorcia operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společnosti Cetin. „Jedinou výjimku tvoří samotná stanice Jiřího z Poděbrad, do které síť zavedeme po dokončení modernizace a vybudování výtahů, které zde realizujeme,“ dodal vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. Jako poslední přišel na řadu úsek Skalka – Depo Hostivař.

K úplnému pokrytí pražského metra signálem LTE zbývá 5 stanic: Střížkov, Prosek a Letňany na lince C, Rajská zahrada a Černý most na lince B. Kompletně by mělo být hotovo do konce roku.

Pokrývání metra mobilním signálem LTE a 5G začalo v roce 2018. Smlouva s konsorciem je na 20 let. Za prvních deset let operátoři zaplatí DPP 120 milionů korun. Nová linka D bude pokryta, podobně jako nová část linky A, už od výstavby.

Tagy 5G Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp LTE pokrytí metra mobilním signálem
32 komentářů