Infrastruktura Železnice Zprávy

Policie obsazuje nádraží: Kynologové ve Žďáru, v jednání jsou Budějovice i další

Nádraží v Českých Budějovicích. Foto: Jan Šindelář
Nádraží v Českých Budějovicích. Foto: Jan Šindelář

Správa železniční dopravní cesty začíná naplňovat svůj plán na obsazení volných prostor v nádražních budovách policií. Nejnověji se minulý týden nastěhovali policejní kynologové na nádraží ve Žďáru nad Sázavou.

„Pracoviště policie svojí přítomností výrazně zkvalitní prostředí nejen na samotném nádraží, ale i v jeho blízkém okolí,“ uvedl náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola. Rekonstrukce čtyř kanceláří se sociálním a hygienickým zázemím začaly v polovině ledna, hotovo bylo koncem března.

S Policií České republiky podepsali nově železničáři smlouvu i pro hlavní nádraží v Prostějově a stanici v Břeclavi, kam se policisté nastěhují po rekonstrukci. S městskou policií pak je podle mluvčí Kateřiny Šubové podepsáno v Teplicích a Mostu.

O obsazení dalších nádražních budov policií se jedná. Ve hře jsou například České Budějovice nebo Děčín. Podle Drmoly chtějí železničáři primárně zachovat dopravní funkci budov, nastěhování policie nicméně podpoří „jejich celospolečenský význam“.

Probíhající jednání s Policií ČR o prostorách na nádražích:

České Budějovice
Kralupy nad Vltavou
Opava Západ
Bohumín
Choceň
Brno – Kr. Pole
Benešov nad Ploučnicí
Děčín hl. n.

Probíhající jednání s městskou policií o prostorách na nádražích:

Přerov
Náchod
Sokolov

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Chvályhodná aktivita: obsazené staniční budovy díky využívání chátrají daleko pomaleji, než ty prázdné a ponechané vlastnímu osudu, navíc přítomnost policie (ať už „stáťáků“ tak i jen „měšťáků“) bude mít aspoň dílčí odstrašující vliv na problémové osoby.

Jan H.

železničář v důchodu. Bohužel. U nás na nádraží v Mostě to nic nepřineslo!!! Je tam městská policie, prevence kriminality, je to skoro pořád zavřené a policajty tam nevidíte. Potulují se tam cikáni a bezdomovci. Jestli si myslí, že když polepí dveře samolepou, a bude to na někoho působit, tak jsou na omylu.

železničář v důchodu

No, je (bohužel) skutečností, že od „měšťáků“ většinou velkou aktivitu očekávat nelze – jsou ostatně jen jakousi opticky (rádoby) vyšší kategorií toho, čemu se „za bolševika“ říkalo posměšně „šedý mor“ (a už ani nevím, jak se ta „stráž“ nazývala oficiálně): obvykle jen buzerovali a pokutovali ty, u nichž bylo na první pohled zřejmé, že nebudou klást odpor, ale když měli někde zjednat pořádek, tak raději někam zmizeli. Ale tak to ostatně nezřídka dělají i „stáťáci“ … Já se v Mostu při přestupech odjezdové hale nádraží raději vyhýbám, lepší je nádražní bufet, kde cikáni a bezdomovci neobtěžují. Ale nečinnost „měšťáků“, pokud… Číst vice »

Jan H.

Bohužel. I několikráté přivolání nic nezlepšilo. Dnes má každej takovej šmejd svá práva a není zákon, který by mu zakazoval zdržovat se na těchto veřejných místech. To, že dělají bordel a smrdí na hony daleko nikoho nezajímá.