Policie obsazuje nádraží: Kynologové ve Žďáru, v jednání jsou Budějovice i další

Nádraží v Českých Budějovicích. Foto: Jan ŠindelářNádraží v Českých Budějovicích. Foto: Jan Šindelář

Správa železniční dopravní cesty začíná naplňovat svůj plán na obsazení volných prostor v nádražních budovách policií. Nejnověji se minulý týden

Správa železniční dopravní cesty začíná naplňovat svůj plán na obsazení volných prostor v nádražních budovách policií. Nejnověji se minulý týden nastěhovali policejní kynologové na nádraží ve Žďáru nad Sázavou.

„Pracoviště policie svojí přítomností výrazně zkvalitní prostředí nejen na samotném nádraží, ale i v jeho blízkém okolí,“ uvedl náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola. Rekonstrukce čtyř kanceláří se sociálním a hygienickým zázemím začaly v polovině ledna, hotovo bylo koncem března.

S Policií České republiky podepsali nově železničáři smlouvu i pro hlavní nádraží v Prostějově a stanici v Břeclavi, kam se policisté nastěhují po rekonstrukci. S městskou policií pak je podle mluvčí Kateřiny Šubové podepsáno v Teplicích a Mostu.

O obsazení dalších nádražních budov policií se jedná. Ve hře jsou například České Budějovice nebo Děčín. Podle Drmoly chtějí železničáři primárně zachovat dopravní funkci budov, nastěhování policie nicméně podpoří „jejich celospolečenský význam“.

Probíhající jednání s Policií ČR o prostorách na nádražích:

České Budějovice
Kralupy nad Vltavou
Opava Západ
Bohumín
Choceň
Brno – Kr. Pole
Benešov nad Ploučnicí
Děčín hl. n.

Probíhající jednání s městskou policií o prostorách na nádražích:

Přerov
Náchod
Sokolov

Tagy nádraží policie SŽDC
4 komentáře