První vozy Škoda Scala začínají jezdit jako policejní auta

Škoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda Auto

Předáním nových vozů pokračuje velké obměna vozového parku policie.

Policie České republiky zařadila tento týden do provozu prvních 200 nových vozidel Škoda Scala v policejním provedení. Celkem jich stát nakupuje zatím celkem 557, rámcová smlouva umožní nakoupit celkem 1400 vozidel. Jde o součást velké obměny policejních aut, která začala v roce 2019.

Ministerstvo vnitra v tiskové zprávě uvedlo, že za poslední dva roky obnovilo už 60 % osobních aut v policejním provedení. Flotila osobních policejních speciálů v policejních barvách bude v následujících třech letech prakticky kompletně obměněná (z 95 %). Vozy Scala jezdí jako policejní zásahové vozy již ve Velké Británii.

Za poslední dva roky se nám podařilo zanedbaný policejní vozový park výrazně obnovit a policie už nemusí jezdit v ojetinách. Přeji policistům, ať jim nové vozy Škoda Scala dobře slouží,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Scaly mají kvůli vyšší odolnosti upravenou zadní nápravu, robustnější kryt motoru a převodovky, oproti sériové výrobě byly použity odlišné pružiny a tlumiče a vozy mají i zvýšenou kapacitu baterie pro provoz výstražných světel bez zapnutého motoru. Do speciální výbavy patří také montážní sada mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením nebo demontovatelná mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku.

Scaly v policejním provedení jsou osazeny zážehovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Využity budou pro běžný výkon služby v základních policejních útvarech. Cena jednoho vozidla je 695 tis. Kč a v ceně je zahrnutý bezplatný servis po dobu sedmi let.

Policie od roku 2019 dosud převzala 1 799 kusů osobních vozů s policejní výbavou ve zvláštním barevném provedení.

Předaná policejní auta od roku 2019

Škoda Octavia – předáno 860 kusů,
Hyundai IONIQ – předáno 41 kusů,
Škoda Superb – předáno 38 kusů,
Škoda Kodiaq Ambition – předáno 500 kusů

Škoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda AutoŠkoda Scala v provedení pro českou policii. Foto: Škoda Auto
Tagy Policie ČR Škoda Scala
10 komentářů