Policie na jihu Moravy testuje pro silniční kontroly nově i drony

Policejní kontrola. Foto: Policie ČRPolicejní kontrola. Foto: Policie ČR

Drony umí odhalit například předjíždění na plné čáře.

Jihomoravští policisté začali pro odhalování dopravních přestupků nově testovat i drony. Používají je k monitorování silničního provozu či při dokumentaci závažných dopravních nehod.

Policie o nasazení dronů v dopravě informovala v tiskové zprávě. Drony podle mluvčího Petra Valy mají pomáhat například při odhalování předjíždění přes plnou čáru i dalšího rizikového chování řidičů. „Jde o nebezpečné přestupky, které mnohdy končí závažnými nehodami: předjíždění na horizontech, v místech se zákazem předjíždění, kontrolujeme i počínání řidičů na železničních přejezdech. Na rizikových křižovatkách silnic se zaměřujeme na respektování značek upravujících přednost,“ uvedla policie.

Naposledy policisté využili drony v úterý dopoledne při dopravní akci na Vyškovsku. Nejzávažnější zjištěné provinění bylo riskantní předjíždění na plné čáře.

Kromě dopravy jsou drony neocenitelným pomocníkem při ochraně hranic. „Velkou službu odvedly při dokumentování škod po tornádu v roce 2021. Své využití mají i pro službu kriminální policie a vyšetřování. V oblasti bezpilotních prostředků úzce spolupracujeme s kolegy z letecké služby policejního prezidia,“ dodal Vala.

Tagy drony Policie České republiky zákon o provozu na pozemních komunikacích
12 komentářů