Podkrušnohorskou magistrálu čeká modernizace, na řadě je úsek Oldřichov – Bílina

Železniční stanice Teplice. Foto: Jan SůraŽelezniční stanice Teplice. Foto: Jan Sůra

Správa železniční dopravní cesty zahájí příští rok modernizaci dvanáctikilometrového úseku podkrušnohorské tratě z Oldřichova u Duchcova do Bíliny. Díky dvoumiliardové

Správa železniční dopravní cesty zahájí příští rok modernizaci dvanáctikilometrového úseku podkrušnohorské tratě z Oldřichova u Duchcova do Bíliny. Díky dvoumiliardové investici by se zde měla zvýšit rychlost vlaků z dnešních 80 až 100 kilometrů v hodině na 120 až 145 kilometrů v hodině. Pendolina zde teoreticky budou moci jet až 160 kilometrů v hodině.

„Začátek realizace se předpokládá v roce 2019, letos chceme vypsat tendr na zhotovitele,“ uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Dokončení stavby se pak očekává v roce 2021. Přestavbou projdou například tři zastávky, jedna stanice a také 11 mostů. Jeden most vznikne zcela nově.

Zmíněnou stanicí, kterou čeká přestavba, je Oldřichov. „V železniční stanici Oldřichov u Duchcova bude zrušeno stávající ostrovní nástupiště včetně podchodu pro cestující a nová vnější nástupiště budou posunuta na zhlaví stanice ve směru na Bílinu, čímž se pro cestující výrazně zkrátí přístupové trasy,“ píše se v dokumentaci k projektu. V Oldřichově zároveň vznikne podchod pod tratí, který propojí dvě části města.

Úsekem Oldřichov u Duchcova – Bílina začíná kompletní obnova celé tratě. „Podkrušnohorskou magistrálu čeká celková modernizace po jednotlivých traťových úsecích, a to na celém rameni Ústí nad Labem – Cheb. V některých úsecích již projektová příprava probíhá, například Kyjice – Chomutov, stanice Řetenice či stanice Bohosudov, a pro zbývající část úseku se aktuálně zadává nebo již bylo zadáno zpracování záměrů projektu,“ doplnil Illiaš.

Tagy Bílina Oldřichov Podkrušnohorská SŽDC trať
8 komentářů