PKP Intercity investuje v příštích letech do vozidel přes 40 miliard

Vlak PKP Intercity, ilustrační foto. Autor: PKP IntercityVlak PKP Intercity, ilustrační foto. Autor: PKP Intercity

Polský státní železniční dopravce PKP Intercity hodlá v příštích letech výrazně omladit svůj vozový park. Společnost představila novou verzi své

Polský státní železniční dopravce PKP Intercity hodlá v příštích letech výrazně omladit svůj vozový park. Společnost představila novou verzi své investiční strategie na léta 2016 až 2020 s možným prodloužením do roku 2023. Nově jsou investiční plány zarámované sumou sedm miliard zlotých. To je v přepočtu zhruba 42 miliard korun. Informoval o tom server Kurierkolejowy.eu.

Dopravce specializující se na dálkovou dopravu hodlá například zmodernizovat 700 vagonů, nakoupit přes 180 nových vagonů a pořídit si 118 nových elektrických lokomotiv. Výrazně tak rozšířil své plány z roku 2016; tehdejší strategie počítala s investicemi zhruba 2,5 miliardy zlotých. Po uzavření programu by měla firma provozovat 80 procent spojů novými nebo modernizovanými vozidly.

„Změna je důsledkem rostoucí poptávky po našich službách. Vidíme, že společnost rychle roste, a proto jsme se rozhodli aktualizovat naši strategii,“ cituje server prezidenta PKP Intercity Marka Chraniuka. Firma přitom počítá s mixem vlastních zdrojů, evropských dotací a půjček na finančních trzích.

V rámci nové verze strategie firma už počátkem roku vyhlásila výběrové řízení na dodávku 12 elektrických jednotek pro dálkovou dopravu.

Tagy investice lokomotivy pkp intercity Polsko vagony
4 komentáře