2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Opava koupí další tři trolejbusy, zaplatí je z evropské dotace

Rozlučková akce s trolejbusy Škoda 14Tr v Opavě. Foto: Viktor Karvanszki / www.nejenostravskevikendy.czRozlučková akce s trolejbusy Škoda 14Tr v Opavě. Foto: Viktor Karvanszki / www.nejenostravskevikendy.cz

Tři nové trolejbusy mají být dodány příští rok.

Městský dopravní podnik Opava (MDPO) rozšíří svoji flotilu relativně nových trolejbusů o další tři vozy. Vypsal soutěž, ve které hledá dodavatele tří klasických trolejbusů.

Podle zadávací dokumentace má jít o dvanáctimetrové trolejbusy, které mají být dodány během příštího roku. Podobně jako předchozí nákupy má jejich pořízení z velké části financovat Evropská unie. MDPO zveřejnil veřejnou zakázku na nákup tří nízkopodlažních trolejbusů. Uzávěrka pro nabídky je 11. října.

Trh s novými trolejbusy prošel v posledním roce zásadní proměnou: do soutěží se samostatně začal hlásit SOR Libchavy namísto spolupráce se Škodou Electric, poprvé také uspěl na českém trhu ukrajinský výrobce Bogdan. Odhadovaná cena nových trolejbusů je 34 milionů korun bez DPH. Nové trolejbusy budou nízkopodlažní a klimatizované, podmínkou je i nejméně pět USB portů pro dobíjení drobné elektroniky.

V Opavě došlo v posledních třech letech k velké proměně vozového parku: naposledy zde Škoda Electric na konci loňského roku dodala pět nových trolejbusů Škoda 32 Tr, před tím od roku 2018 běžela dodávka 10 nových trolejbusů 32 Tr.

Tagy MDPO Městský dopravní podnik Opava
17 komentářů