Opava koupí deset trolejbusů od Škody, jde o nový model s karoserií od SOR

Vizualizace nového trolejbusu Škoda Tr 32 pro Opavu. Foto: Škoda ElectricVizualizace nového trolejbusu Škoda Tr 32 pro Opavu. Foto: Škoda Electric

Městský dopravní podnik Opava (MDPO) koupí za 135,6 milionů korun bez DPH deset nových parciálních trojelbusů od Škody Electric. Tuzemský

Městský dopravní podnik Opava (MDPO) koupí za 135,6 milionů korun bez DPH deset nových parciálních trojelbusů od Škody Electric. Tuzemský výrobce byl jediným uchazečem v soutěži, do Opavy dodá úplně nový model 32 Tr.

Vítězství Škody Electric vyplývá z informací na profilu zadavatele i registru smluv. Podle podepsané smlouvy má nové trolejbusy výrobce dodat do konce září letošního roku. Původní soutěž v Opavě zrušili, v druhé oslovili přímo tři dodavatele: kromě Škody ještě Cegelec a Ekovu. Přihlásila se jen Škoda.

Nové trolejbusy budou plně nízkopodlažní, navíc s přidanou baterií. Ta umožní dopravci, aby s nimi jezdil i mimo trasy pod trolejemi. „Nasazovány budou převážně na lince 221, která má dva úseky bez závislé trakce,“ řekl ředitel MDPO Jaromír Walaski. Podle něj je nákup přirozenou obnovou trolejbusového vozového parku.

Poslední dodané trolejbusy pro Opavu v roce 2015. Foto: MDPO

Poslední dodané trolejbusy pro Opavu v roce 2015. Foto: MDPO

V současnosti jezdí po Opavě 33 trolejbusů, nové nahradí trolejbusy 14 Tr. „V této souvislosti MDPO dosáhne 100% nízkopodlažnosti v celé MHD,“ dodal Walaski. Podobně jako u ostatních vozů počítá firma s tím, že jednotlivé trolejbusy budou mít i své jméno. Opavský dopravce získal na nákup nových trolejbusů dotaci z IROP ve výši 85% nákladů.

Trolejbus 32 Tr má být novým typem, který výrobce dosud neukázal. Vzniká ve spolupráce s s výrobcem autobusů SOR Libchavy. „Jedná se o první využití této karoserie pro trolejbusy. Samozřejmostí je prostorný interiér, klimatizace prostoru pro cestující i řidiče, moderní informační systém včetně možnosti USB připojení,“ řekl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Škoda dodávala do Opavy i poslední zakázku na trolejbusy v roce 2015.

Tagy MDPO Městský dopravní podnik Opava Opava Škoda Electric SOR Libchavy Trolejbus 32 Tr
5 komentářů