SOR vyhrál zakázku na nové autobusy pro Opavu. Nahradí část Solarisů

Autobus SOR NS12. Foto: SOR LibchavyAutobus SOR NS12. Foto: SOR Libchavy

Do soutěže přišly čtyři nabídky, cena spadla téměř o desetinu.

Společnost SOR Libchavy je vítězem soutěže na dodávku pěti nových autobusů s pohonem na zemní plyn pro Městský dopravní podnik Opava (MDPO). Proti odhadované ceně klesla o téměř desetinu.

Vyplývá to z písemné zprávy zadavatele. SOR nabídl cenu 30,25 milionů korun. Do soutěže přišly celkem čtyři nabídky. Na druhém místě byl dealer Iveco KAR Group s cenou 31,45 milionů korun. Nabídku podaly ještě Scania a Solaris.

SOR dodá do Opavy autobusy NS12 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Vozidla budou klimatizovaná, v případě klimatizace části pro cestující má být automatická s nastavenou teplotou a bez možnosti ovládání řidičem. V požadované výbavě jsou také USB zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky nebo kamerový systém.

Podle správce majetku MDPO Pavla Berana nahradí nová vozidla autobusy Solaris Urbino z let 2004-2006. „Autobusy budou nasazovány na všechny autobusové linky, na linku 211 a 215 ale jen v případě, že nebudou k dispozici vozy s délkou 10,5 metru,“ dodal Beran. Zakázka má být financována z evropských fondů v rámci projektu Modernizace vozového parku MDPO 2019 – autobusy a trolejbusy.

MDPO má celkem 34 autobusů, na zemní plyn jich jezdí dosud 15.

Tagy cng MDPO Městský dopravní podnik Opava Opava SOR Libchavy Top
23 komentářů