Autobusy Doprava ve městě

SOR vyhrál zakázku na nové autobusy pro Opavu. Nahradí část Solarisů

Autobus SOR NS12. Foto: SOR Libchavy
Autobus SOR NS12, ilustrační foto. Foto: SOR Libchavy
Do soutěže přišly čtyři nabídky, cena spadla téměř o desetinu.

Společnost SOR Libchavy je vítězem soutěže na dodávku pěti nových autobusů s pohonem na zemní plyn pro Městský dopravní podnik Opava (MDPO). Proti odhadované ceně klesla o téměř desetinu.

Vyplývá to z písemné zprávy zadavatele. SOR nabídl cenu 30,25 milionů korun. Do soutěže přišly celkem čtyři nabídky. Na druhém místě byl dealer Iveco KAR Group s cenou 31,45 milionů korun. Nabídku podaly ještě Scania a Solaris.

SOR dodá do Opavy autobusy NS12 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Vozidla budou klimatizovaná, v případě klimatizace části pro cestující má být automatická s nastavenou teplotou a bez možnosti ovládání řidičem. V požadované výbavě jsou také USB zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky nebo kamerový systém.

Podle správce majetku MDPO Pavla Berana nahradí nová vozidla autobusy Solaris Urbino z let 2004-2006. „Autobusy budou nasazovány na všechny autobusové linky, na linku 211 a 215 ale jen v případě, že nebudou k dispozici vozy s délkou 10,5 metru,“ dodal Beran. Zakázka má být financována z evropských fondů v rámci projektu Modernizace vozového parku MDPO 2019 – autobusy a trolejbusy.

MDPO má celkem 34 autobusů, na zemní plyn jich jezdí dosud 15.

Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zejbrlik

jezdil jsem sorem 5 let no jezdil vetcinu toho stal u silnice nebo v dilne preji upreji uprimnou soustrast kolegum

Bmo

Tohle ovšem nejsou autobusy západního typu. Za taková vozidla by měl SOR naopak platit Opavě za to, že ty autobusy převezme!

REBEL

Autobusy pěkné že,ale co když se sejde paní STONOHOVÁ s paní RUMPÁLOVOU,nedej bože když je parné léto,a ony celé upocené,přicházejíc obtěžkané nákupem nastoupí do tohoto krásného,vyvoněného,nového autobusu?Ano,hádáte dobře,celé mé nadšení z nového autobusu je pryč.Nepřerušovaný tok slov,který z těchto dvou osob plyne,mě nedovolí vychutnávat čerstvě nabyté nadšení z tohoto krásného technického díla.Hanba jim !

Jiří Kříž

Nějak jsem ten blábol nepochopil

Kernteriér

Pořídili si autobus, ale jezdili jim tím lidi…

David S.

Nevím, jestli je klimatizace bez možnosti ovládání řidičem dobrým řešením. Může to sice zabránit tomu, aby řidiči klimatizaci vypínali, ale nějaká možnost změny teploty podle aktuálních podmínek by se hodila.
Na druhou stranu klimatizace mají mnohdy problém v létě vychladit celý autobus, takže spíš bych měl obavu, že bude v autobuse horko než přechlazeno…

Jiří Kocurek

Jestliže je klimatizace poddimenzovaná, tak „kroutítko“ u řidiče ničemu nepomůže.

Peeetr

Ovládánání ve smyslu regulace, vypínač u řidiče určitě bude.

Jan

V pražských tramvajích 15T se taky klimatizace řídí automaticky, řidič má snad možnost měnit jen +-1 stupeň a nastavit si teplotu akorát ve své kabině. Ano, vyladění trvalo rok nebo dva od začátku nasazení (funění studeného vzduchu přímo za krk cestujícím, přílišné mrazení, tedy velký teplotní rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem v létě atd.), ale teď si to myslím každý pochvaluje.

Šejdr

To je velká služba hlavně pro řidiče. Skončí nekonečné spory s cestujícími, proč je klima zapnutá, že je nastavená na moc vysokou teplotu, na moc nízkou, fouká zrovna támhle na to sedadlo a dalších 333 problémů. Teď se řidič jen usměje a řekne: „Je mi líto, v tomto voze je automatická klimatizace, kterou nemám oprávnění nastavovat.“ A bude po diskuzi.

Jiří Kocurek

Taky pravda 😀

xyz

Jo, tohle jsem vícekrát slyšel v ledničkujících RegioSharcích, když už se mi nechtělo dál zmrzat (téhož jsem si všiml i u části dalších cestujících) a ozval jsem se proti tomu – totiž že strojvedoucí nemůže ovlivnit teplotu klimatizace, ledaže by to celé vypnul (což ale objektivně není vhodné, protože pak by byl vzduch dost brzy vydýchaný).

No, tak holt totéž v opavské MHD. 🙂

FrantaM

Takže vlastně dělají takový downgrade 😀

Vlk

No tak to si Opavští mohou připravit dílnu. Auta budou jezdit týden a už se budou sypat. My tady nad tím kroutíme hlavy….Sor je pořád stejný……pytel problémů už jak je to nové !!!

Karel Kouba

A jiné značky na dílnu nemusí? Tohle primitivní hodnocení je tak pro děti na pískovišti. Dejte na stůl konkrétní materiál, včetně nákladů. Jinak je to blábolení.

Jan

Kde „tady“? V Praze jezdí skoro samé SORy a výpadky kvůli odstaveným autobusům jsem ještě nezaznamenal.

Kubrt

Ve vedlejší diskuzi kroutíte hlavou nad Solarisem; je něco, s čím si poradit umíte?

Pavel Vavříček

Ne že nahradí část Solarisů, ale všechny Solarisy

Pavel Vavříček

Vůz za vůz

Ondra

Že by v Opavě měli jen 5 autobusů? 🙂

Neříkám, že je Opava nějaké velkoměsto ale stejně… 😀

Kernteriér

Že by v Opavě měli jen 5 autobusů Solaris?

Pavel

Znáte Google? Opavský DP má 34 autobusů a 33 trolejbusů (https://www.mdpo.cz/o-spolecnosti/o-nas/opavska-mhd-v-cislech), fotky viz https://www.mdpo.cz/vozovy-park#.

Pavel

Omlouvám se, moje předchozí replika měla patřit Ondrovi, ne vám.