Automobily

Ochlazení trhu s auty nepřišlo. Lednové prodeje byly nejlepší v historii, Škoda roste o třetinu

Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto
Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto

Obavy z pomalejšího růstu i možného poklesu trhu s novými auty se zatím nevyplnily. Úřady za první měsíc roku 2018 zaregistrovaly 23 219 osobních aut, což znamená nárůst o téměř 12 % a nejlepší výsledek českého trhu za leden. Vyplývá to z dat centrálního registru vozidel, která dnes zveřejnil Svaz dovozců automobilů.

Svoji vládu v žebříčku prodejů upevnila v lednu Škoda Auto, jejíž tržní podíl stoupl až na 36,74 %, což je jedna z nejvyšších hodnot za posledních dvacet let. Automobilce stouply meziročně prodeje o 32,8 %, celkem se u nás za leden registrovalo 8 532 škodovek.

Následují značky Volkswagen – 2 366 ks (10,18%), Hyundai – 1 513 ks (6,51%), Ford – 1 263 ks (5,43%) a pátá je Dacia – 1 063 ks (4,57%).

Vláda Škody je patrná i u žebříčku nejprodávanějších modelů, do první sedmičky se vtěsnal jen VW Golf na pátém místě. Karoq už v registracích předstihl vůz Hyundai i30 a Ford Focus. Dál pokračuje velký odklon od naftových motorů: za leden tvořily jen 35,23%, jejich podíl klesl za rok téměř o deset procentních bodů.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zodiac
Host
Zodiac

jo přejeme jim to …. ALE …aby si páni manageři udělali pořádnou rezervu jako správní hospodáři do krizových let a nechtěli po státu zase šrotovné…to se to pak podniká….když to frčí tak se chlubíme a slavíme a když to nefrčí, potřebujeme pomoc ……..

Michal
Host
Michal

Nejmenovanému pánovi z českého Hyudaje se povedlo tu distribuční síť rozložit opravdu dokonale, zrovna včas před boomem. 👍🏼
A celá statistika je o prodaných vozech a vůbec ne o průměrné hodnotě a marži, kterou z vozu Škodovka má, tam by to byl ještě větší fail…

Partneři