Automobily

Ochlazení trhu s auty nepřišlo. Lednové prodeje byly nejlepší v historii, Škoda roste o třetinu

Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto
Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto

Obavy z pomalejšího růstu i možného poklesu trhu s novými auty se zatím nevyplnily. Úřady za první měsíc roku 2018 zaregistrovaly 23 219 osobních aut, což znamená nárůst o téměř 12 % a nejlepší výsledek českého trhu za leden. Vyplývá to z dat centrálního registru vozidel, která dnes zveřejnil Svaz dovozců automobilů.

Svoji vládu v žebříčku prodejů upevnila v lednu Škoda Auto, jejíž tržní podíl stoupl až na 36,74 %, což je jedna z nejvyšších hodnot za posledních dvacet let. Automobilce stouply meziročně prodeje o 32,8 %, celkem se u nás za leden registrovalo 8 532 škodovek.

Následují značky Volkswagen – 2 366 ks (10,18%), Hyundai – 1 513 ks (6,51%), Ford – 1 263 ks (5,43%) a pátá je Dacia – 1 063 ks (4,57%).

Vláda Škody je patrná i u žebříčku nejprodávanějších modelů, do první sedmičky se vtěsnal jen VW Golf na pátém místě. Karoq už v registracích předstihl vůz Hyundai i30 a Ford Focus. Dál pokračuje velký odklon od naftových motorů: za leden tvořily jen 35,23%, jejich podíl klesl za rok téměř o deset procentních bodů.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zodiac

jo přejeme jim to …. ALE …aby si páni manageři udělali pořádnou rezervu jako správní hospodáři do krizových let a nechtěli po státu zase šrotovné…to se to pak podniká….když to frčí tak se chlubíme a slavíme a když to nefrčí, potřebujeme pomoc ……..

Michal

Nejmenovanému pánovi z českého Hyudaje se povedlo tu distribuční síť rozložit opravdu dokonale, zrovna včas před boomem. 👍🏼
A celá statistika je o prodaných vozech a vůbec ne o průměrné hodnotě a marži, kterou z vozu Škodovka má, tam by to byl ještě větší fail…