O servis dílů flotily Boeingů 737NG Smartwings se postará Lufthansa Technik

Boeing 737-800 společnosti Smartwings v Karlových Varech. Foto: Kateřina Pavlíková / ČedokBoeing 737-800 společnosti Smartwings v Karlových Varech. Foto: Kateřina Pavlíková / Čedok

Pětiletý kontrakt je pokračováním dlouhodobé spolupráce.

Smartwings se dohodly se společností Lufthansa Technik podpoře, údržbě a opravách komponent pro 30 letadel Boeing 737NG. Dceřiná společnost Lufthansy zajistí českému dopravci servis významné části flotily po dobu pěti let.

Komplexní smlouva o celkové podpoře komponent (Total Component Support – TCS) pokrývá servis a generální opravy komponent letadel aerolinky. Se smlouvou TCS může Smartwings těžit z výhod individuální koncepce dodávek, která umožňuje krátké a rychlé cesty k zákazníkovi. Nový kontrakt zahrnuje také přístup k servisním hangárům a dodávky komponent na vybrané evropské letiště.

„Se společností Lufthansa Technik jsme spolupracovali již v minulosti a těšíme se na další prohlubování tohoto úspěšného partnerství,“ říká Luděk Stašek, technický ředitel Smartwings.

Lufthansa Technik již poskytuje komplexní podporu v oblasti pohonných jednotek flotily Boeingů 737NG společnosti Smartwings, konkrétně motorů CFM56-7B a také podporu jejich Boeingů 737 MAX 8. Doposud se starala také o dva české vládní Airbusy, v nové zakázce však zvítězil ostravský JOB AIR Technic.

Tagy Lufthansa Technik smartwings TCS
1 komentář