dpp

Nové barvy PID budou poprvé i na autobusech mimo Prahu. Vyjedou v nich minibusy Dekstra v Polabí

Nový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: Dekstra BusNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: Dekstra Bus

Nové minibusy budou jezdit na lince z Lysé nad Labem do Předměřic nad Jizerou.

Společnost Lutan se stala prvním dopravcem v rámci Integrované dopravy Středočeského kraje, který vyjede s vozidly v nových barvách Pražské integrované dopravy (PID). Půjde o minibusy od společnosti Dekstra, které budou jezdit na lince z Lysé nad Labem do Předměřic nad Jizerou a Byšiček.

Dosud jezdí autobusy v novém nátěru PID jen u Dopravního podniku hl. m. Prahy. Lutan jezdí v rámci Pražské integrované doppravy teprve druhým rokem.

Vozidla  jezdí na zemní plyn s motorem Iveco. Minibus má 25 kapacitu 25 sedících osob, celková délka je 8,5 metru.

Výrobcem je česká společnost Dekstra Bus, která staví minibusy na podvozcích Iveco Bus a soustřeďuje se především na výrobu linkových a městských vozidel.

Nový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: Dekstra BusNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: Dekstra BusNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: Dekstra BusNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PIDNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PIDNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PIDNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PIDNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PIDNový minibus Dekstra dopravce Lutan v barvách PID. Foto: PID
Tagy Dekstra IDSK Integrovaná doprava Středočeského kraje Lutan nové barvy PID PID Pražská integrovaná doprava
31 komentářů