Norwegian zavede wi-fi zdarma na všech letech, startuje s expanzí do Jižní Ameriky

Norwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.comNorwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.com

Základnou pro globální expanzi norské nízkonákladové společnosti Norwegian Air Shuttle se má stát Londýn. Norský dopravce dnes v britské metropoli

Základnou pro globální expanzi norské nízkonákladové společnosti Norwegian Air Shuttle se má stát Londýn. Norský dopravce dnes v britské metropoli oznámil ambiciózní plány na další růst včetně nových linek.

Už zítra firma letí poprvé z Londýna do Buenos Aires. Argentinské hlavní město je první destinací v Jižní Americe, kde firma již získala licenci a chce spustit desítky nových vnitrostátních i dálkových letů. Ve hře jsou i lety do Prahy.

Velká Británie bude srdcem naší globální expanze,“ řekl šéf aerolinek Bjorn Kjos. Po lince do Buenos Aires přijde ještě v březnu spojení do Chicaga a Austinu. Na lety z londýnského letiště Gatwick nasazuje Norwegian Boeing 787 Dreamliner, nově ale také začal létat ze Skotska a Irska přes Atlantik s úzkotrupými boeingy 737 MAX 8. V USA chce nově začít létat také do Filadelfie, Detroitu a Minneapolis.

Od příštího roku zařadí Norwegian do flotily i Airbusy A321LR, které umožní i lety přes Atlantik. Firma minulý týden oznámila, že jejich nasazení zvažuje i v Praze.

Firma chce proniknout více i na asijské trhy, naráží ale na problém s povolením pro lety přes Rusko, Tamější úřady nechtějí dopravci povolit využít koridor přes Sibiř pro lety do Číny či Japonska. Kompletní plány zveřejnila firma v tiskové zprávě.

Norwegian je jedním z mála dopravců, kteří nabízí během letu možnost zdarma připojit se k internetu, do konce roku tuto možnost chce nabídnout i na všech dálkových letech.

Velká expanze Norwegian je častým tématem mezi analytiky a investory, řada z nich se obává, že firma roste až přílši rychle a nemusí tempo expanze zvládnout. Server AeroTime upozornil například na fakt, že firma na každé sedačce především díky expanzi do dálkových letů prodělává téměř deset euro.

Tagy Gatwick Norwegian Air Shuttle
Žádné komentáře