Letectví Letiště

Černý týden britských letišť. Uzavřený Birmingham, u Gatwicku možná drony ani nebyly

Policie na Gatwicku. Foto: Sussex Police
Policie na Gatwicku. Foto: Sussex Police

Policie propustila dva podezřelé z provozu dronů kolem druhého největšího britského letiště Gatwick. Drony kolem Gatwicku narušily provoz mezi středou a pátkem na 36 hodin.

Propuštění sedmačtyřicetiletého muže a čtyřiapadesátileté ženy z Crawley oznámila policie v tiskové zprávě.

Zavření letiště omezilo provozu zhruba tisíce letadel a přes 140 tisíc cestujících. Policie ale poprvé připustila, že možná žádné drony provoz nenarušily.

Server BBC citoval mluvčího policie v Sussexu Jasona Tingleyho, podle kterého závisela policie a později i armáda pouze na svědcích. Policie tak neměla jisté důkazy o tom, že by se drony okolo letiště pohybovaly. Podle něj je vždy možné, že svědectví bylo mylné. Drony ale podle policie vidělo více lidí včetně zaměstnanců letiště či policie. V sobotu u letiště našli poškozený dron. Vedení letiště nabídlo odměnu 50 tisíc liber za informace, které povedou k vypátrání pachatelů údajného provozu dronů.

Nejde o jediný výpadek v tomto týdnu. V neděli podvečer přestalo odbavovat lety také letiště v Birminghamu kvůli výpadku systému řízení letového provozu. Po zhruba dvou hodinách se ale výpadek podařilo odstranit.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Capitann
Host
Capitann

počkejme si na vyjádření Vaška Fišera.

Premek
Host
Premek

Když to (možná, asi, snad atd.) nebyly drony, tak kdo (nebo co) způsobilo uzavření letiště ???

mgr.pavel
Host
mgr.pavel

Je to napsáno v článku 🙂

„Server BBC citoval mluvčího policie v Sussexu Jasona Tingleyho, podle kterého závisela policie a později i armáda pouze na svědcích. Policie tak neměla jisté důkazy o tom, že by se drony okolo letiště pohybovaly. Podle něj je vždy možné, že svědectví bylo mylné. Drony ale podle policie vidělo více lidí včetně zaměstnanců letiště či policie. „

Jen tak
Host
Jen tak

Fakt by neuskodilo naucit se cist.