z prahy

Niki Lauda startuje třetí aerolinky. Laudamotion začal prodávat letenky

Airbus A320 v barvách Laudamotion a s logem Air Berlin. Foto: LaudamotionAirbus A320 v barvách Laudamotion a s logem Air Berlin. Foto: Laudamotion

Po Lauda Air a Niki se objeví na evropském nebi další aerolinka s rukopisem někdejšího šampióna Formule 1. Niki Lauda

Po Lauda Air a Niki se objeví na evropském nebi další aerolinka s rukopisem někdejšího šampióna Formule 1. Niki Lauda dnes představil svoji novou aerolinku Laudamotion, která zatím spojí hlavně Rakousko, Švýcarsko a Německo se středomořskými destinacemi.

Laudamotion vznikne z trosek společnosti Niki, kterou Lauda kdysi prodal Air Berlin. Německý dopravce ale loni zkrachoval a s ním následně i Niki. Plány představil Lauda dnes na tiskové konferenci.

Niki Lauda představuje novou éru Laudamotion. Foto: Laudamotion

Niki Lauda představuje novou éru Laudamotion. Foto: Laudamotion

Favoritem na odkup Niki byla původně skupina International Airlines Group, aktiva nakonec ale získal Laudamotion.  Lauda dnes na tiskové konferenci uvedl, že nákup Niki ho stál 50 milionů eur. Věří, že už příští rok se dostane do zisku.

Laudamotion koupil Niki Lauda v roce 2016. Na nákupu Niki se podílel i cestovní kolos Thomas Cook, přes jehož aerolinky Condor se letenky prodávají a obě firmy budou spolu úzce spolupracovat. Lauda se k odkazu Niki velmi hlásí. Na webu Laudamotion se dokonce důkladně věnuje historii zkrachovalého dopravce, který byl označován za jedinou výdělečnou část Air Berlin.  Cestující může překvapit i vzhled letadel: na směrovce zůstalo dokonce i logo Air Berlin.

První lety chystá Laudamotion 25. března z Německa, od června pak z Rakouska. Jeho síť linek se zaměřila hlavně na destinace ve Španělsku a Řecku. Kromě Vídně může být pro české klienty zajímavý i plán začít létat z Lince na Mallorcu, kde ceny začínají na 100 eurech za zpáteční letenku. Občerstvení bude zpoplatněno. Na rozdíl od jiných dopravců nemá Laudova firma extrémně zpoplatněné odbavené zavazadlo: rozdíl v ceně letenky při letu se zavazadlem či bez je jen 10 eur.

Laudamotion bude létat pod kódem OE, začne se šesti letadly – airbusy A320 family. Postupně do června má převzít dalších 15 strojů. Condor bude nejen letenky prodávat, ale také bude například plánovat pro Laudamotion lety. Niki zaměstnávalo kolem tisíce lidí, přes 600 lidí je už u Laudamotion.

Tagy air berlin Condor Laudamotion Thomas Cook
Žádné komentáře