Dražba pro letecké fanoušky. V Německu rozprodávají zbytky Air Berlin. Od sedaček po čokoládu

Hitem v dražbě po Air Berlin jsou čokoládová srdce, které dostávali cestující při výstupu z letadla. Foto: Dechow.deHitem v dražbě po Air Berlin jsou čokoládová srdce, které dostávali cestující při výstupu z letadla. Foto: Dechow.de

Konkurzní správce zkrachovalých aerolinek Air Berlin rozjel v Německu rozprodej zbytků firmy. V elektronické dražbě nabízí různé předměty: od ryze

Konkurzní správce zkrachovalých aerolinek Air Berlin rozjel v Německu rozprodej zbytků firmy. V elektronické dražbě nabízí různé předměty: od ryze propagačních materiálů až třeba po telefony či rezervní sedačky.

Dražbu pořádá aukční kancelář Dechow,  běží ve dvou vlnách. První skončí 1. února. Správci očekávají velký zájem, protože půjde o unikát: předměty s logem již neexistující firmy. Například za dva kilogramy čokoládových srdíček jsou lidé ochotni zaplatit 300 euro. Zájem ukazuje například i cena deštníku: ta se vyšplhala už ke 40 eurům. Stejnou částku jsou lidé ochotni zaplatit za reklamní plachtu s logem Air Berlin.

Lidé si mohou předměty prohlédnout jak online, tak i fyzicky, dražební firma je zpřístupnila ve skladě v Essenu.

V nabídce jsou i dražší předměty: například vozíky na rozvoz jídla za více než 1500 euro, zájemci si mohou pořídit i kožené letecké sedačky. Nejlevnější sedačka začíná na tisíci eurech.

Výnos z dražby ani náhodou nepokryje obří dluhy, které po sobě Air Berlin zanechal. Ty dosáhly výše 4,4 miliardy euro. Mezi věřiteli je i německý stát, který Air Berlin půjčil na přežití, jeho pohledávky dosahují 200 milionů euro. Bez šance na peníze zpět jsou i cestující, kteří si koupili letenky, ale neodletěli. Dosud správci zpeněžili majetek za 67 milionů euro.

Tagy air berlin
2 komentáře