Další aerolinka končí. Lufthansa Niki nechce, ve čtvrtek už nevyletí

Airbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly NikiAirbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly Niki

Z evropského nebe zmizí už zítra další aerolinka. Rakouská společnost Niki dnes na svých webových stránkách oznámila, že k 14.

Z evropského nebe zmizí už zítra další aerolinka. Rakouská společnost Niki dnes na svých webových stránkách oznámila, že k 14. prosinci ukončí provoz.

Stalo se tak jen krátce poté, co Lufthansa oznámila, že nebude chtít koupit společnost zakládanou někdejším závodníkem Formule 1 Nikim Laudou. Firma létala celkem 14 let.

Provoz Niki Luftfahrt skončí 14. prosince,“ uvedla firma na svých stránkách. Cestující, kteří si koupili letenku s cestovní kanceláři, mají podle dopravce s IATA kódem HG kontaktovat přímo cestovku. „Několik aerolinek nyní hledá řešení, jak dopravit cestující zpět do Německa, Rakouka a Švýcarska za malý poplatek. K naší lítosti se na tomto řešení nebude podílet TUIfly,“ uvedla firma. Ta pro Niki provozovala několik Boeingů 737.

Niki patřila pod Air Berlin, který zkrachoval. Další provoz pokračoval i poté, co Air Berlin na konci října skončil. Aerolinky měla původně částečně převzít Lufthansa. Ta ale dnes oznámila, že kvůli nesouhlasu Evropské komise s touto transakcí o nákupu ustupuje. Firma má ve flotile 30 letadel, létala hlavně do Středomoří a severní Afriky.

Firma zaměstnává zhruba tisíc lidí. Dá se očekávat, že v příštích dnech vyhlásí bankrot.

Tagy air berlin NIKI
Žádné komentáře