LOT 3a leaderboard

Největší investice CZ Loko letošního roku. Firma otevřela novou podvozkárnu

CZ Loko dokončila úpravu staré výrobní haly na novou podvozkárnu. Foto: CZ LokoCZ Loko dokončila úpravu staré výrobní haly na novou podvozkárnu. Foto: CZ Loko

K nepoznání se proměnila jedna z výrobních hal společnosti CZ Loko v České Třebové. Za 32 milionů korun ji proměnila

K nepoznání se proměnila jedna z výrobních hal společnosti CZ Loko v České Třebové. Za 32 milionů korun ji proměnila na nový provoz pro výrobu a opravy podvozků lokomotiv, osobních vozů a speciálních drážních vozidel. Díky ní chce expandovat i do oprav osobních vozů.

Jde o nejvýznamnější investici letošního roku. Významně posouvá naše technologické a výrobní možnosti a podstatně zlepšuje hygienické a bezpečnostní podmínky práce našich zaměstnanců. To pokládám za stejně důležité jako zvýšení výrobních kapacit a rozšíření portfolia o výrobu vlastních podvozků motorových lokomotiv a opravy podvozků osobních vozů,“ řekl Josef Gulyás, generální ředitel CZ Loko.

Nová podvozkárna zabírá zhruba 1200 metrů čtverečných. Firma má jejím vybudováním k  dispozici čtyři podvozková stání a to včetně nové výkonové zkušebny podvozků, dimenzované až na třínápravové podvozky.

Produkce a opravy podvozků představují jednu ze zásadních fází výroby. Kvalitní podvozky jsou důležité pro celkové chování vozidel na kolejích. Jsou zcela zásadní pro klidný chod vozidla, komfort jízdy nebo třeba průjezd obloukem při nízkém opotřebení dvojkolí. Pro nové lokomotivy z produktové řady EffiShunter a EffiLiner CZ LOKO vyvinulo podvozky vlastní konstrukce.

Podvozkárna je vybavena novými technologiemi, například odvětrávanými montážními kanály, kolejištěm s rozchody 1435 a 1520 (1524) mm, indukčním ohřevem vahadel na stanovenou teplotu, podvozkovým lisem, novými mostovými jeřáby a jeřábovými dráhami se zvýšenou nosností. V nové automaticky řízené výkonové zkušebně dokončených podvozků lze provádět předepsané typy záběhů a zkoušek. K vybavení patří diagnostická jednotka s řadou čidel sledujících teploty, rychlosti či vibrace, a také kamerový systém.

Firma si od nové podvozkárny slibuje výrazné zvýšení efektivity, především zkvalitnění a zrychlení výroby a také nově rozšířit svůj záběr i o opravy podvozků osobních vozů.

Tagy CZ Loko
Žádné komentáře