umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch

Neckermann přestal v Česku kvůli krachu Thomas Cook prodávat zájezdy, věří v záchranu

Hotelový komplex Thomas Cook na Krétě. Foto: CK Neckermann
Hotelový komplex Thomas Cook na Krétě. Foto: CK Neckermann

Cestovní kancelář Neckermann zastavila prodej zájezdů a pobytů českým klientů. Stalo se tak jen pár hodin poté, co její majitel Thomas Cook oznámil vstup do likvidace.

Firma to zveřejnila na svých stránkách. „Jakožto dceřiná společnost tohoto koncernu jsme nuceni přejít do nouzového režimu a přerušit veškerý prodej jak našich zájezdů a pobytů, tak zájezdů a pobytů z koncernu skupiny Thomas Cook Group a dalších tour operátorů,“ uvedla firma v prohlášení.

Podle něj chce restrukturalizovat naše podnikání v České republice a opět v brzké době prodej obnovit.

Lidé, kteří jsou s cestovkou na dovolené, podle svých slov nemusí mít obavy a měli by ji dokončit podle plánu. „Cestovní kancelář Neckermann je stále v provozu a stará se o své klienty, kteří se aktuálně nacházejí v zahraničí. K dnešnímu dni se v zahraniční nachází asi 1100 českých klientů CK Neckermann. O tyto klienty bude postaráno a je zajištěn jejich bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem,“ uvedl mluvčí firmy Jan Šrámek.

Jisté ale není to, zda poletí klienti s již zakoupenými zájezdy s odjezdem po dnešním dni. „Vzhledem k nejistotě a možným rizikům pro zákazníky, kterou na trhu cestovního ruchu oznámení o úpadku Thomas Cook Group plc. vneslo, nelze také vyloučit rušení některých již zakoupených zájezdů v nadcházejících dnech. V takovém případě se na dotčené klienty budou vztahovat běžné Všeobecné obchodní podmínky. Dotčené klienty budeme proaktivně kontaktovat,“ uvedla cestovka. Provoz divize Business Travel vystupující pod značkou Global Travel zůstává nedotčen. Firma je pojištěná proti úpadku.

Prodej zájezdů CK Neckermann běží v Česku pod firmou Thomas Cook s.r.o. Česká pobočka padlé cestovky je v Česku dlouhodobě v zisku: loni vydělala 15,3 milionu korun při tržbách 995 milionů korun.

 

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GPGP

Přesně jako Titanic, na palubě se tančí….. Snad Britové postaví manažery TC před soud, není možné aby si nespočetli že od září musí doplatit za hotely co si pronajali, a už dříve nepřijali záchranná opatření, špatně nakupovali společnosti, a další věci, hlavně že si vypláceli mil. odměny, a co výroční zprávy, zprávy o hospodaření…. vždyť to byla akciovka, ty Britové jsou fakt mimo, řeší Brexit a kašlou na vše ostatní….
Měli firmu očistit, rozdělit na 2, zdravé jádro si nechat a zbytek nuceně zpravovat…. totální amatéři to jsou….

Rapl

CK Neckermann (Thomas Cook s.r.o.) je v Česku stabilní a dlouhodobě ziskovou firmou. O to paradoxněji zní slova z Výroční zprávy 2018 (zdroj: justice.cz): „Hodnocení vztahů a rizik v rámci Skupiny. Společnosti vyplývají z účasti ve Skupině zejména výhody. Skupina Thomas Cook Group je jedním z vedoucích touroperátorů na evropském trhu a zajišťuje tím společnosti Thomas Cook s.r.o. výhodné zázemí. Společnosti nevyplývají z účasti ve Skupině nevýhody. Ze vztahů v rámci Skupiny neplynou pro Společnost žádná rizika.“…