umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch

Klienti CK Neckermann v Česku na dovolenou od zítřka neodletí

Hotelový komplex Thomas Cook na Krétě. Foto: CK Neckermann
Hotelový komplex Thomas Cook na Krétě. Foto: CK Neckermann

Vstup německé mateřské fimy Thomas Cook Touristik Gmbh do insolvence výrazně zkomplikuje plány na dovolenou klientům cestovní kanceláře Neckermann v Česku.

Firma ještě na počátku týdne uváděla, že krach mateřské skupiny by se jí nemusel nijak dotknout. „CK Neckermann je však nucena pozastavit všechny odlety svých klientů od 26. 9. 2019 do 30. 9. 2019 a činnost divize Business Travel,“ uvedl mluvčí firmy Jan Šrámek. Opatření se týká zhruba 350 klientů.

Podle něj se zrušení zájezdů netýká klientů, kteří si zakoupili pobyty vlastní dopravou (pouze ubytování). Jejich situaci řeší CK Neckermann individuálně. Zároveň nedochází ke zrušení plánovaného leteckého eurovíkendu do Porta s odletem 28. 9. 2019. „Všichni klienti s odlety a odjezdy na svou plánovanou dovolenou od 26.9. do 30.9.2019 budou v následujících dnech kontaktováni. Klienti, kterých se týká zrušení zájezdů, mají v souvislosti s platnými obchodními podmínkami nárok na vrácení zaplacené sumy za zájezd,“ dodal Šrámek.

Podle něj je aktuálně v zahraniční 890 klientů české CK Neckermann. „O tyto klienty bude postaráno a je zajištěn jejich bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem,“ dodal Šrámek. Firma zatím vymýšlí, jak udržet dál byznys v provozu.

Německá divize, pod kterou český Neckermann patří, podala návrh na insolvenci dnes. Jde o značky Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin a Bucher Reisen.

Hospodaření cestovní kanceláře Neckermann je v Česku dlouhodobě ziskové, firma loni dosáhla téměř miliardových tržeb.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jirka

v dnešní době internetu cestovky NETŘEBA, vše se dá zařídit ve vlastní režii v pohodlí domova na pár kliknutí myší
s cestovkou jsme jeli naposled v roce 2003

Y.K.

To není pravda. Pokud se pojedete vycachtat k moří, zajstí vám to cestovka pravděpodobně velmi kvalitně a za individuálně nedosažitelnou cenu, na spostu ostrovů se ani jinak nedostanete, nebo velmi draho a s přestupy.

Naopak cestování po Evropě či Asii je lepší ve vlastní režii. Je to úplně jiný druh cestování.

alex

Vy možná ano, ale dlaší více jak milion Čchů jel a pravidelně cestuje s CK..a co Vy si kdesi zařídíte, to je takových naprosté minimum…navíc, 95% Čechá se není schopno normálně domluvit anglicky kdekoliv…snad kromě dobrý den a nashle…tak to je prostě je.Takže dál se bude cestovat s CK bez ohledu na to, jestli si nějaké malé promile lidí zařídí dovolenou kdesi u moře. Nicméne s českou CK Thomas Cook, alias Neckermann, co se tak výrazně chlupili tím, že jsou součástí světového koncernu, už nikdo nikam nepojede, leda blázen. Můžou asi začít vyklízet office. Koncern to nevýznamně malé české pobočce… Číst vice »

Y.K.

Ono v té vaší teorii trochu hapruje, že zrova třeba Thomas Cook je (vlastně byl) britská cestovka a Britové předpokládám anglicky umí.

Je to prostě jiný segment, segment typicky letních dovolených (případně zimních) a nijak se neprotíná s poznávacími cestami. Setkávají se zde různé skupiny lidí: 1. „nezkušení“ či jazykově nevybavení, 2. větší rodiny kterým to šetří náklady, 3. lidi, kteří si jednou do roka chtějí vorazit a o nic se nestarat, i když jinak běžně cestují pod svou taktovkou kamkoliv.

Těch co cestují podle sebe není minimum, je jich většina.
https://www.statistikaamy.cz/wp-content/uploads/2019/08/Klete%C4%8Dkov%C3%A1_graf2.jpg

Partneři


Czechtoll

pst
podcast