dkv-spojujeme

Nádraží zaplní další státní zaměstnanci. Volné prostory přilákaly policisty i úředníky

Železniční stanice Teplice. Foto: Jan SůraŽelezniční stanice Teplice. Foto: Jan Sůra

Správa železniční dopravní cesty se dohodla s dalšími státními úřady či městy na pronájmu části nádražních budov, které nejsou dostatečně

Správa železniční dopravní cesty se dohodla s dalšími státními úřady či městy na pronájmu části nádražních budov, které nejsou dostatečně využité. Jde o více než deset železničních stanic.

SŽDC s politikou obsazování volných prostor státními či městskými zaměstnanci začala loni, kdy se na prostějovské nádraží přestěhovala část zaměstnanců Policie ČR. Letos čeká stěhování další zaměstnance.

„Řada budov svou velikostí odpovídá potřebám železnice v době její výstavby. Dnes jsme skutečně někde jinde. V řadě stanic již nemáme provozní personál, dokonce ani technologii. Nicméně nádraží tu stojí, lidé chtějí, aby sloužilo, a my se s tím musíme popasovat. Jednou z preferovaných možností je nabízet volné prostory státním úřadům, které dnes sídlí v komerčních objektech. My nabízíme státní prostory nejen pro státní zaměstnance,“ řekl náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

Pro SŽDC jde o řešení, jak zaplnit často poloprázdná nádraží a současně je oživit a přilákat tak i více lidí například do obchodů či restaurací na nádraží.

SŽDC dnes v tiskové zprávě oznámila obsazení více než deseti stanic novými nájemci z řad státní správy. Volné prostory výpravních budov v železničních stanicích Aš, Louny, Podbořany a Sokolov obsadil Fond dalšího vzdělávání. Na konci ledna otevře svou služebnu přímo v prostorách vestibulu mosteckého nádraží Městská policie Most.

Služebny městské policie budou také na nádražích v Náchodě a Teplicích v Čechách. Policie ČR pak zamíří například do Bohumína, Chocně, Žďáru nad Sázavou a Břeclavi. V Dolní Lipce a Hrádku nad Nisou bude nově úřadovat přímo na nádraží Celní správa, v Pardubicích Probační a mediační služba a v Břeclavi Česká správa sociálního zabezpečení.

Podle SŽDC mají zájem i využití prostor i města a obce. „Vzorovým příkladem pro ostatní může být Štěpánov na Olomoucku, kde v budově na nádraží sídlí místní spolky. Na děčínském hlavním nádraží pak otevřel své informační centrum Městský úřad Děčín,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Tagy nádraží stěhování úředníků SŽDC
12 komentářů