Nádraží zaplní další státní zaměstnanci. Volné prostory přilákaly policisty i úředníky

Železniční stanice Teplice. Foto: Jan SůraŽelezniční stanice Teplice. Foto: Jan Sůra

Správa železniční dopravní cesty se dohodla s dalšími státními úřady či městy na pronájmu části nádražních budov, které nejsou dostatečně

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František

Také chválím. Škoda, že jde ze stovek budov jen o deset a jinde se zatím dále vesele bourá.

Michal

No já mám pocit, že se naopak nic nebourá, ani ty nejstrašnější ruiny ne. Co se podle tebe kde bourá?

Martin S.

Skvělý nápad.

Jan H.

Martin S. a Romanero. Máte naprostou pravdu. Doufám, že v tom Mostě to opravdu splní. Je to tam samej cikán a bezdomovec. Chodí chrápat a dělat bordel do výškové budovy nádraží. Také tam kadí a ničí dveře. Když je vyhazujem, tak jsme čů…..i, mrd…y atd. Jenže mu nemůžete rozbít hubu, protože je schopný vás udat za ublížení na zdraví.

K.S.

Ano, to opravdu je, ČD předváděly velmi dlouho neschopnost něco vymyslet s prostory nádražních budov, vlastně jen tak vyhazovaly dost peněz oknem.

Jenom mám trochu strach z toho jestli to v Břeclavi na nádraží nezačne přitahovat existence. Budova se má navíc kompletně opravit a udělat v historizujícím slohu neo-klasicistním, jenom snad ji nebudou redukovat, jsou na ní i nějaké přístavby z 20. století a prostor pro cestující by se po jejich odstranění dost zmenšil.

Martinlt88

Jen nevím proč tolik sždc lpí na žižkovské klinice, když se všude píše jak se využijí prázdné prostory na nádražích.

Josef Kubeš

A proč ne? Nechat ji jen tak zdarma partě individuí?

Bery

Asi proto, ze to je jejich majetek a v Praze treba tolik jinych vhodnych volnych prostor nemaji…
Kazdopadne plati, ze i kdyby budovu nepotrebovali pro sebe, tak ji mohou prodat, nebo po rekonstrukci vyhodne pronajmout.
Bohuzel doplaceji na to, ze u nas zcela selhava pravo a zdravy rozum.

František

Klinika se řeší zcela obráceně, než by měla. Nejdřív se stát vůbec nestaral, podobně jako o mnoho dalších budov. Když tam vznikl „problém“ (názorové střety pacifistů s militaristy, vzato do krajnosti), zřejmě někoho napadlo tam nastěhovat SŽDC, ale ne hned. Také mi úplně nesedí urputnost dobrovolných „osadníků“, ale nevidím do toho natolik, abych se dopouštěl morálních soudů. Právně je situace jasná, nevyřčenou otázkou však zůstává, proč do budovy stát neinvestoval a výhodně ji nepronajal mnohem dříve.

Já

Hm, a co třeba Wilsoňák? To je (od pohledu) docela prázdný a nic se tam neděje. Ti, co mají jít na kliniku, tam ani nechcou. 🙂

Elb

To je hustý, jak někdo, kdo svým nickem zdraví frühera, se pozastavuje nad klinikou. 😀

Romanero

Po dlouhé řadě špatných zpráv chvályhodný čin!