egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Na pražském Karlově náměstí začíná oprava silnic a chodníků

Karlovo náměstí. Autor: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48843861
Karlovo náměstí. Autor: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48843861

Na pražském Karlově náměstí začaly o tomto víkendu opravy silnic a chodníků, a to konkrétně na křižovatce náměstí s Resslovou ulicí. Práce mají trvat do konce srpna. Průjezd pro auta bude zachován, ale s omezením. Jde o první z plánovaných oprav cest po obvodu náměstí, které budou pokračovat i v dalším roce. Poté mají přijít na řadu úpravy parku na náměstí.

Práce budou zahrnovat výměnu povrchů, vytvoření bezbariérových přechodů pro chodce a vysazení nových stromů. Křižovatka s Resslovou ulicí nebude pro auta úplně uzavřena, ale průjezd bude sveden do méně pruhů. Je také možné, že po nezbytnou dobu nebudou moci řidiči vjet do vybraných ulic. Řidiči proto mohou využít objízdnou trasu ulicemi Odborů a Myslíkova na Masarykovo nábřeží.

Další opravy silnic a chodníků po obvodu náměstí by měly následovat v příštím roce. Město zároveň delší dobu připravuje úpravy parku. Podle vybraného návrhu v něm budou upraveny trasy cest, aby umožnily jednoduší průchod, zejména od vstupů do metra k nemocnici či poliklinice. Cesty nebudou asfaltové jako dosud, ale dlážděné. Trávníky budou zachovány a v prostřední části by mohly být květinové záhony. V jižní části pak má vzniknout kavárna a dětské hřiště.

Karlovo náměstí, dříve zvané Dobytčí trh, je s rozlohou 80 550 metrů čtverečních největším náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě. Na délku měří 510 metrů a na šířku 130 metrů.

ČTK

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MaT

Hurá, tak že bychom se těch přechodů konečně po letech dočkali? I vedení ÚMČ Praha 2 navzdory?

jkjk

JJ, přechody budou, na pěší zónu v severní částí náměstí (podle projektu) zatím P2 nemá odvahu.

Jiří Kocurek

To je otázka, zda je k městskému soudu nutný přístup autem. Obžalovaný by mohl přece přijet z vazby na kole, ne?

Jakub P

Samozřejmě, a eskorta pojede na inlinech. Protože že by se ta ulička z boku soudu a Novoměstské radnice udělala jako krátkej slepej kus od Spálenky s místem na otočení vozidel vězeňské služby (který by do ní jediný směly) by bylo příliš jednoduchý řešení a kde by v noci parkovali dýleři a pasáci, když by to v tý uličce nešlo…