LOT 3a leaderboard

Most přes Strakonickou na Zbraslavi čeká demolice, omezí provoz na výpadovce

Demolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSDDemolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Od neděle 24. listopadu je uzavřen most přes Strakonickou ulici na Zbraslavi, který vede k ulicím K Výtopně a Za

Od neděle 24. listopadu je uzavřen most přes Strakonickou ulici na Zbraslavi, který vede k ulicím K Výtopně a Za Opusem. Důvodem je příprava demolice mostu kvůli jeho špatnému stavu. Uvedla to mluvčí pražské Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Most bude stržen v noci 30. listopadu, kdy bude silnice pod ním uzavřena. Na místě bude následně postaven nový most. Všechny práce skončí do září 2020.

„Na samotnou demolici je třeba most v předstihu připravit. Musí se z vrchní části odstranit betonové zábrany a celý most odstrojit, proto z důvodu bezpečnosti nebude možné most používat,“ uvedla Lišková.

Další omezení nastane od 30. listopadu od 12:00 přímo na Strakonické, která navazuje na dálnici D4 na Příbram. Kvůli úklidu bude v každém směru uzavřena část vozovky a řidiči budou jezdit pouze rychlými pruhy. Omezení potrvá do 1. prosince do 15:00.

Demolice mostu se uskuteční v noci z 30. listopadu na 1. prosince a dálnice bude v obou směrech uzavřena, a to od sobotních 18:00 do nedělních 10:00. Objízdná trasa povede přes Zbraslav. Její přesnou trasu TSK ještě upřesní.

Při rekonstrukci mostu budou zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů, a následně budou postaveny nové trámové konstrukce o jednom poli. Výstavba nového mostu bude pokračovat do září příštího roku.

ČTK

Tagy demolice most praha Strakonická TSK Praha
5 komentářů