egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Most přes Strakonickou na Zbraslavi čeká demolice, omezí provoz na výpadovce

Přestavba křižovatky na D46 u Olšan. Pramen: ŘSD
Demolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Od neděle 24. listopadu je uzavřen most přes Strakonickou ulici na Zbraslavi, který vede k ulicím K Výtopně a Za Opusem. Důvodem je příprava demolice mostu kvůli jeho špatnému stavu. Uvedla to mluvčí pražské Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Most bude stržen v noci 30. listopadu, kdy bude silnice pod ním uzavřena. Na místě bude následně postaven nový most. Všechny práce skončí do září 2020.

„Na samotnou demolici je třeba most v předstihu připravit. Musí se z vrchní části odstranit betonové zábrany a celý most odstrojit, proto z důvodu bezpečnosti nebude možné most používat,“ uvedla Lišková.

Další omezení nastane od 30. listopadu od 12:00 přímo na Strakonické, která navazuje na dálnici D4 na Příbram. Kvůli úklidu bude v každém směru uzavřena část vozovky a řidiči budou jezdit pouze rychlými pruhy. Omezení potrvá do 1. prosince do 15:00.

Demolice mostu se uskuteční v noci z 30. listopadu na 1. prosince a dálnice bude v obou směrech uzavřena, a to od sobotních 18:00 do nedělních 10:00. Objízdná trasa povede přes Zbraslav. Její přesnou trasu TSK ještě upřesní.

Při rekonstrukci mostu budou zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů, a následně budou postaveny nové trámové konstrukce o jednom poli. Výstavba nového mostu bude pokračovat do září příštího roku.

ČTK

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jonáš

To teda znamená, že ta plánovaná úplná MÚK se tam dělat nebude? Protože tý by vadil a navíc by ztratil smysl ..

jirka

Tohle je taky Czecho. Pred 60 lety udelal bolsewik projekt na 1 zcela novy most se vsemi najezdy a sjezdy. Novy privadec mne ustit do ulice Elisky Premyslovny.
A dnes? Neschopny Magistrat a preedpposrana radnice Zbraslav budou stavit novy most stejny jako stary most. Bez sjezdu na Strakonickou.
Ta hloupost a nevzdelanost dnesniho ceskeho ourady je do nebe volajici. Apropo vetsina zastupitelstva Praha-Zbraslav jsou dosidlenci jako pan Foldyna

Jonáš

Ono by jim to tam hlučelo.
Ale možná to zamítlo ŘSD, viděl jsem nějakou dokumentaci k tomu převodu R4 na dálnici a tam se kroutili, že by byly MÚK moc těsně za sebou. Asi je nenapadlo, že ta dolní by šla zrušit úplně (stejně nemá furt odbočovák a připojovák) a ta horní nechat jen jednosměrná.

Martin V.

A bude z toho vůbec někdy dálnice? Jel jsem tam zrovna dneska a mezi D0 a Jílovištěm by to plnohodnotnou dálnici rozhodně chtělo. Samozřejmě bez přechodu pro chodce (stejně jako D7 Na Padesátníku).

jozka

Bude. Az vznikne podchod, upravi/zrusi se krizovatky s nevyhovujicim rozhledem, prida stoupaci pruh a postavi doprovodna komunikace. Ale bude to stejne k prdu, protoze tam pak magistrat loupne „50“.