Minizavazadlo, jinak plať. Wizz Air následuje Ryanair s poplatky za kufry na palubu

Palubní personál Wizz Air. Foto: Wizz AirPalubní personál Wizz Air. Foto: Wizz Air

Wizz Air je další leteckou společností, která povolí cestujícím na palubě bez dalších poplatků jen zavazadlo spíše miniaturních rozměrů. Nová

Wizz Air je další leteckou společností, která povolí cestujícím na palubě bez dalších poplatků jen zavazadlo spíše miniaturních rozměrů. Nová pravidla jsou téměř totožná s Ryanairem, který bezplatnou přepravu zavazadel na palubě omezí od 1. listopadu.

Zatímco Ryanair dal cestujícím na změnu téměř dva měsíce, Wizz Air oznámil  nová pravidla platná od 1. listopadu teprve včera. Nově bude možné jít na palubu airbusů Wizz Airu jen s příručním zavazadlem o rozměrech 40x30x20 cm do maximální hmotnosti 10 kg. Podmínkou je, aby se vešlo pod sedačku.

Cestující, kteří si přikoupí Wizz Priority (od 5 € na let), budou mít možnost si s sebou vzít na palubu další zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm.

Wizz Air okopíroval od Ryanairu i možnost odbavit si zavazadlo v kategorii do deseti kilogramů.

Nové podmínky Wizz Air pro přepravu zavazadel
Nové podmínky Wizz Air pro přepravu zavazadel

Wizz Air měl už dříve jako jediný přísnější zavazadlovou politiku a na palubu povoloval pouze menší kufry než ostatní dopravci. Loni na podzim ale pravidla uvolnil.  Nové podmínky umožňují přepravu zdarma jen menších zavazadel než dosud.

V tiskové zprávě Wizz Air změnu vysvětluje snahou o větší transparentnost a udržení co nejnižších cen pro ty, co cestují nalehko. Firma se současně odvolává i na své statistiky, podle kterých lidé cestují s čím dál menšími zavazadly, protože do cílové destinace létají na kratší dobu.

Zavazadla u nízkonákladových dopravců jsou velkým tématem. Aerolinky naučily cestující létat nalehko a neplatit si za odbavené zavazadlo, ale na palubě není tolik místa pro běžnou velikost příručního zavazadla, což často komplikuje dobu nástupu. Proto přistupují k dalšímu zpoplatnění.

https://www.youtube.com/watchv=64zSr8X3gJ4&feature=youtu.be

Tagy palubní zavazadla podmínky přepravy palubních zavazadel Wizz Air
16 komentářů