Minizavazadla u Wizz Air končí, bez poplatku budou běžné palubní kufry

Palubní personál Wizz Air. Foto: Wizz AirPalubní personál Wizz Air. Foto: Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air od včerejšího dne už neúčtuje za běžné palubní zavazadlo poplatek navíc. Podle nových pravidel si mohou

Letecká společnost Wizz Air od včerejšího dne už neúčtuje za běžné palubní zavazadlo poplatek navíc. Podle nových pravidel si mohou cestující vzít na palubu zdarma jedno zavazadlo o rozměrech maximálně 55x40x23 cm a maximální váze 10 kg. Nově si budou moci vzít na palubu i zboží zakoupené v obchodech na letišti po průchodu bezpečnostní prohlídkou.

Wizz Air byl až do neděle výjimkou, která umožňovala lidem na palubu zdarma jen zavazadlo o maximálních rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Za běžné palubní zavazadlo si pak firma účtovala 18-35 euro podle délky letu.
Nový limit je stále nepatrně menší, než u konkurence, standardem je hranice 55 x 45 x 25 cm.

Firma zvýšení limitu vysvětlila tím, že neustále naslouchá požadavkům zákazníků.

Pravidla pro zavazadla bude měnit i Ryanair.  Ten je původně chtěl zavést už od středy, nakonec ale oznámil posunutí až na leden. Pro cestující znamenají cestu s palubním zavazadlem nadále zdarma, ale přesune jim je do nákladového prostoru. Na palubu si je budou moci vzít jen ti, kteří si připlatí za Priority odbavení. Možnost dvou zavazadel na palubě zdarma budou mít jen ti, kteří si koupí dražší tarify Plus, Flexi Plus a Family Plus.

 

Tagy Ryanair Wizz Air zavazadla
Žádné komentáře