Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Ministerstvo dopravy vydalo poslední stavební povolení pro dálnici D4

Dálnice D4 severně od Písku. Pramen: MDČR
Dálnice D4 severně od Písku. Pramen: MDČR
ŘSD musí předat staveniště francouzskému partnerovi se všemi pozemky a povoleními.

Ministerstvo dopravy v pozici stavebního úřadu vydalo poslední důležité stavební povolení pro dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. Stavební povolení se týká přes osm kilometrů dlouhého úseku Čimelice – Mirotice. Objevilo se na úřední desce ministerstva. Zatím není pravomocné, lze proti němu podat do 15 dnů rozklad k ministrovi.

„Jedná se o poslední stavební povolení na hlavní trasu ze všech úseků D4. Na jednotlivé úseky se ještě dokončuje majetkoprávní příprava,“ doplnil šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Ministerstvo dopravy chce posledních 32 kilometrů D4 postavit s pomocí projektu PPP, tedy se soukromým partnerem, který dálnici zafinancuje, postaví a bude se o ni starat.

Pokud projekt PPP schválí vláda a parlament, musí ŘSD předat staveniště partnerovi se všemi pozemky a povoleními. Povolení by mělo získat do konce pololetí příštího roku, jinak by mu hrozily sankce.

Dálnici chybí k úplnosti 32 kilometrů rozdělených na pět úseků: Háje – Milín, Milín – Lety, Lety – Čimelice, Čimelice – Mirotice, Mirotice rozšíření. Stavba má začít v březnu, hotovo má být za čtyři roky. Vybraným partnerem je francouzské sdružení DIVia, které rovným dílem tvoří skupiny Vinci a Meridiam Investments. Podrobnosti k projektu PPP přinesl deník Zdopravy.cz ve čtvrtek.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

„Nová“ koalice má v plánu jen 120 km dálnic, což je velmi málo ve srovnání s tím, že jen příští rok se má otevřít cca 100 km a letos přes 40 km….
Stavby, které nezačnou 2021 budou mít smůlu, protože těch 120 km bude už rozestavěno a nic moc nového asi nezačne. Spíše začne další zásek a šetření…

Luděk S.

Myslíte koalici ANO a ODS?

Michael

Můžete prosím rozepsat o kterých stech km dalnic příští rok se jedna? Tam počítáte i opravu D1?

Vladimír Bílý

Pokud nám intenzity 2016 čítající okolo 11 000 vozidel denně stačí na to, abychom stavěli dálnici, tak pojďme 2+2 naplánovat i na mnoha jiných místech, kde se tyto intenzity také běžně dosahují a 1+1 už nestačí. Namátkou vybírám:
Humpolec-Pelhřimov, ideálně s pokračováním na Tábor nebo o o něco jižněji
Hradec Králové – Rychnov n/K
Jičín-MB jako nejlepší varianta pokračování D35, bohužel neposuzovaná
Pardubice-Chrudim
ValMez-Rožnov, ValMez-Vsetín

Luděk S.

To máte jistě pravdu, ale je některá z těch silnic k tomu, aby po ní jezdili Pražáci na dovolenou?
Není, tak vidíte. Pražanům se musí dobře jezdit.

Greyfin

Vám nějak Pražáci leží v žaludku, nejste z Brna ?

Luděk S.

Ne, z Prahy. My jste totiž nejlepší, víte?

K.S.

To jsou zase hejty na Pražáky.

Luděk S.

Člověče, podívejte se na moje CV, já jsem 100%ní Pražák. Vy si snad nemyslíte, že k cestám na dovolenou si zasloužíme jen ty nejlepší dálnice? To je mi líto. Já ano.

Jirka

Luděk S.
V okolí Prahy se toho za 30 let postavilo naprosté minimum.
Většina výpadovek je starší roku 1985.

Luděk S.

Jistě, ale dálnice na jih potřebujeme dvě. Přeci nepojedu zpátky stejnou cestou.

Michal

No, tak někdy je ten trolling super, ale občas má každej slabší chvilku… 🙂

PetrN

zrovna ValMez-Vsetín je v plánu, část je postavená, část se bude stavět brzy a další část až za X let..
Jinak k vašemu výběru bych přidal I/50 od D1 po Uherský Brod (plánovaná D49 tomu odlehčí, ale ne zas tak moc), nebo extrém je I/38 Čáslav-Kolín, a další…

Jiří Kocurek

ValMez-Vsetín byla v plánu už za Husáka. Přinejmenším tedy obchvat ValMezu. Bohužel blízko plánovaného obchvatu bydlel krajský náměstek a tak se postavil průtak, který město rozseknul na dvě půlky. Kruháče tomu nasadily korunu. Bohužel:(

Petr

Dobrá zpráva!!! Ale očekávám, že vteřinu před skončením lhůty dorazí od ekoteroristů v čele s Star Patrik a jeho sekty kinder land, nějaký okopírovaný rozklad. Má jich uložených na svém HDD dost, třeba z D11 a jejich stromečků, a žabiček, možná se najde i něco z D1, či nově z D52.. ono se tam něco najde. Hezké vánoce všem 🙂

Jiří 3

Nezapomeňte na křečky z D49.

Miky

Dálnice povede nudnou krajinou pres lány repky a kukurice a skrz smrkove monokultury, kdyby tam nejake zabicky náhodou zbyly, urcite by je ti dobroseri uz nasli. Ale uvidime..

V. K.

Lesy vykácet, pole vyasfaltovat, řeky vybetonovat a zvířata vybít. Jen to nás dělí od světlých zítřků. Kupředu levá, soudruzi!

Luděk S.

A na to hlavní, na kanál DOL, jste nějak pozapomněl.

Havel

👍