Další dva kilometry pod trolejemi. Miliardová modernizace trati do Litvínova má začít letos

Oldřichov u Duchcova. Autor: Phil Richards from London, UK, WikipediaOldřichov u Duchcova. Autor: Phil Richards from London, UK, Wikipedia

Správa železniční dopravní cesty už má zpracován projekt pro modernizaci třináctikilometrové tratě z Oldřichova u Duchcova do Litvínova, jejíž součástí

Správa železniční dopravní cesty už má zpracován projekt pro modernizaci třináctikilometrové tratě z Oldřichova u Duchcova do Litvínova, jejíž součástí bude i elektrifikace dvoukilometrového úseku z Louky u Litvínova do Litvínova.

„Je podána žádost o stavební povolení. Odhad celkových nákladů je 970 milionů korun,“ uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Předpokládaný termín zahájení výstavby je podle něj letošní prosinec, hotovo bude o dva roky později.

Hlavním smyslem stavby je dokončení elektrizace celé trati a zvýšení traťové rychlosti. „Aby se trať stala podstatně atraktivnější především z hlediska osobní dopravy a bylo po ní možné zavést přímou linku Ústí nad Labem – Teplice v Čechách – Litvínov, požadovanou ze strany Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ píše se v dokumentaci projektu.

SŽDC zároveň na severu Čech chystá modernizaci takzvané Podkrušnohorské magistrály, začne právě v Oldřichově.

Tagy elektrifikace Litvínov Louka u Litvínova Oldřichov SŽDC
15 komentářů