Lidé

MF Dnes: Z Kremlíka bude náměstek ministra dopravy, oznámil Babiš

Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Vladimír Kremlík. Foto: Úřad vlády
Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Vladimír Kremlík. Foto: Úřad vlády

Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík bude i nadále působit v resortu dopravy. Premiér Andrej Babiš podle MF Dnes uvedl, že se stane náměstkem nového ministra dopravy Karla Havlíčka.

„Ano, dohodli jsme se, že tam zůstane v pozici náměstka. Bude panu Havlíčkovi pomáhat v některých věcech, například majetkových,“ uvedl Babiš. Podle informací MF Dnes půjde o pozici takzvaného politického náměstka. Na dopravě bylo toto místo neobsazené, naposledy ho zastával poslanec ANO Milan Feranec.

Sám Kremlík přitom post politického náměstka s novou organizační strukturou zrušil. Novou organizační strukturu by musela schvalovat vláda.

Babiš již po Kremlíkově odvolání uvedl, že by byl rád, kdyby Kremlík na ministerstvu zůstal.  „On (Kremlík) je velice dobrý právník a možná, i s panem Havlíčkem jsme o tom mluvili, že by zůstal v resortu a měl na starosti nějaké konkrétní projekty,“ řekl v úterý Babiš, který ho o den dříve navrhl na odvolání z postu ministra kvůli projektu elektronických dálničních známek a soutěži na ně zajišťované Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI).

On to samozřejmě zdědil. Podle mě ta hlavní chyba je, že se to vůbec nezkomunikovalo. Ta hlavní chyba je na SFDI, si myslím,“ uvedl Babiš.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
HonzaX
Host
HonzaX

MF Dnes by zasloužila křišťálovou kouli. Ale přímo na hlavu redaktora, který si tuto ptákovinu vymyslel. Radio Jerevan v českém provedení.

Radovan Komínek
Host
Radovan Komínek

Jsem zvědavý, jestli se někdy dozvíme, proč byl vlastně ministr doopravdy odvolán. Pokud někoho odvolám a hned ho chci zaměstnat (v Česku to není tak neobvyklé a mně se stalo taky), tak pracoval dobře, ale důvody odvolání byly jiné, než se sdělují ven. O Kremlíkovi si můžeme myslet, co chceme, ale pokud by se měl řešit problém, kvůli kterému byl ministr odvolán, tak padají hlavy hlavně na SFDI včetně dozorčí rady, Tím neříkám, že chci někomu radit, co má dělat, jenom mi některé informace na sebe logicky nenavazují.

Chytrý za 2
Host
Chytrý za 2

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase. Cesta z Prahy a do Prahy se stává loterií. Bývalo na vlak spolehnutí, dneska nemáte jistotu zda dojedete.

Martin K.
Host
Martin K.

K tomu jen jedno: TRAAAAFIIIIKAAAA

Daniel Mach
Host
Daniel Mach

ÁNO trafika? Nemožné … :)))

Honza D.
Host
Honza D.

Škoda že Bureš nepíše scénáře. Dietl by vedle něj byl šumař okresního formátu.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

To vypadá, že v ANO docházejí lidi, začíná se s recyklací. Jenže závistivci ho stejně budou volit, protože on chcípne sousedovi kozu a usuší jabloně. Haj−lovi. To tak ještě. Aby někomu rostly jablka jen tak. Každý Marxista přece ví, že to je nadhodnota a taková věc je nepřípustná. Protože když se někde vytvoří nadhodnota (jako ty jablka v sadu), tak někdo jiný zákonitě musí být tratný. Jenže důchodci ho stejně budou volit, protože teď se vozí za levnějc. Ještě by to tak chtělo použít big data a zjistit typický nákupní košík volče ANO a na toto zboží nasadit státem nařízené… Číst vice »

Jan
Host
Jan

Tak Ungermanovská mafie opět vyhrála; AB udělal divadlo a může se vesele krást dál 🙁

Brzdič zániku
Host
Brzdič zániku

A co kdyby se čirou náhodou, pochopitelně, třeba ukázalo, že Babiš o tom věděl už na podzim….

Koudelka
Host
Koudelka

Třeba jako v září??? 🙂 tak čirou náhodou je to uuučelovka

Brzdič zániku
Host
Brzdič zániku

Třeba jako v září… 😊

Koudelka
Host
Koudelka

To se asi čistē náhodou, ale opravdu náhodou ukáže…. protože politickej námēstek za tento vojeb je sila i na nekoho, kdo by si to normalne nechal pro sebe…:-)

Pepa
Host
Pepa
Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Tak to je hezké. Jako bylo by opravdu „veselé“ požadovat podle GDPR vymazání veškerých záznamů z eshopu. A ono to jde, jen jsme vám v rozporu se zákonem zamlčeli, že data byla v rozporu se zákonem předána dalšímu subjektu pro nezákonné zpracování. A nezákonně nesmazána. Ale co, police by přece nezneužila zablokování bankovního konta… Až děsivý nástroj na to, aby policie prolomila bankovní tajemství − z eshopu se jim podaří přiřadit jméno a číslo platební karty i konta, aniž by na dotyčného vůbec měli žalobu, natož soudní povolení. Jo, přece kdo nic špatného nedělá nemá se čeho bát a ze… Číst vice »

Jarda
Host
Jarda

Česko.

Tom
Host
Tom

To je šaškárna!

pozorovatel
Host
pozorovatel

A co může kdo čekat? Jistě, je zcela, ale je i jednoznačně pravda, že ministr (jakýkoli, a zejména když se personální obsazení mění každou chvíli) naprosto nemůže uhlídat vývoj situace v resortu sám, a má-li pod sebou podřízené, které zdědil, tak je to pro něho logicky většinou dost ošemetná situace – zejména když je v čele vlády taková silná osobnost, jakou je Babiš (který si svoji pozici pochopitelně hájí jakýmikoli možným způsoby): klidně můj komentář kvůli tomu „mínusujte“, ale tím na realitě vůbec nic nezměníte: Babiš prostě silnou osobností je, a to, jaká je jeho minulost, ani žádné „vytí hyen“… Číst vice »

Anonym ze severu
Host
Anonym ze severu

To je zase divadlo…

Myšpul
Host
Myšpul

To bude nějaká blbost, Babiš přece politické náměstky odmítá.

Divočák
Host
Divočák

To by jeden nečekal.. politický náměstek..

Rosťa
Host
Rosťa

ANO, bude Líp. Když ukázal jak umí MAKAT, tak ho přece nyní vyhodí.

Honza D.
Host
Honza D.

ANO, nebude líp. To, co předvádějí je KAKÁNÍ. Na hlavy druhých.

atase
Host
atase

kapri si svůj rybnik mevypusti do da prece rozum

Jiří 24
Host
Jiří 24

Když tedy selhal, měl ho vyrazit úplně z MD a ne z něj udělat dalšího poskoka. 🤦‍♂️

Chytrý za 2
Host
Chytrý za 2

On selhal ale jen tak trochu. Nějakou tu zásluhu je mu nutno přiznat.

pozorovatel
Host
pozorovatel

Selhal v tom, že se nechal chytit na tom, co mu někdo právě proto, aby „selhal“, cíleně podstrčil – ale asi je přesto pořád ještě výhodně použitelný k tomu, pro co byl původně „určen“.
Pro Krista Pána – chápu, že sem píší své názory (a občas i „poctivě“ míněné) „prostí“ lidé, ale ti si vůbec neumějí představit, „vo co gou“ (a teď vůbec nemyslím, že jen v tomto případě, ale obecně!) …

Brzdič zániku
Host
Brzdič zániku

Nepodstrcil. Ale hlavně věci neřešil…

Cestující LBC MHD
Host
Cestující LBC MHD

Rozveďte nějak tu vaši úvahu.