Infrastruktura Silnice

Mapy.cz začaly ukazovat nově i silnice, které se staví nebo je stát plánuje

Stavba D1 v úseku Přerov - Lipník nad Bečvou. Foto: ŘSD
Stavba D1 v úseku Přerov - Lipník nad Bečvou. Foto: ŘSD

Společnost Seznam.cz přidala do své služby Mapy.cz další funkci. Začala v nich ukazovat i trasy nových dálnic a k aktuálním stavbám současně i přidává základní informace o novém úseku komunikace.

Mapy.cz to oznámily na svém facebookovém profilu. Pro přehled stačí zadat do vyhledávání frázi „nové dálnice“. Poté se ukážou červeně nové stavby. Na seznamu jsou přitom nejen dálnice a silnice I. třídy, ale například i některé nové přeložky financované kraji, například obchvat Jičína. Ke každé stavbě je základní informace o předpokládaném termínu zahájení či dokončení.

A přece se bude stavět! 🏗 Víte, kudy povedou nové silnice a dálnice? Zanesli jsme vám tato místa do map, tak se mrkněte. Stačí zadat do hledání např. NOVÉ DÁLNICE 👉 http://bit.ly/vystavba_silnic_a_dal_nic

Gepostet von Mapy.cz am Donnerstag, 31. Oktober 2019

Podobný portál (na vyhledávání ale značně pomalejší) provozuje přímo na svých stránkách Ředitelství silnic a dálnic. Ten obsahuje více filtrů na vyhledávání, možností je i hledání oprav.   Databáze projektů obsahuje podstatně více informací než na Mapy.cz. Podobnou aplikaci nedávno spustila také Správa železniční dopravní cesty.

56 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Dobrý počin. Plánujete? Super. ta koukejte stavět, když vás platíme. Stavíte? Tak koukejte stavět pořádně, abyste nemusely brzy opravovat. Nic jiného než základní info a trasování plánovaných silnic a dálnic a těch ve výstavbě na mapy.cz nepotřebuji.

Přemek

Ježíši, to je zase chyb, za to nemístné Y se moc omlouvám, co mi to do prstů vjelo?

jirka

hlavne to planovani ukazovat. Aneb ANO-Marketing. Mame rozestaveno 200 km dalnic. z toho je oprava D1 – 60 km a dalsich 140 km se stavi tak dlouho, ze se 140km -stejne useky opakuje asi 5 let za sebou

Železničář z venkova

Plánované silnice a silnice ve výstavbě (stejně jako zrušené tratě) ukazují Mapy.cz snad odjakživa.

jirka

stejne ty nove dalnice nikdy nebudou.

LWQ

Ano, ale byvaly jen zakreslene do mapy diky datum patrne z katastru, ted tam jsou POI s odkazem na „letak stavby“ …

Karel

Aha, já myslel že budované a plánované silnice, budovy atd. byly v mapách.cz odjakživa.

LWQ

V tehle podobne nikoliv, drive tam byl jen zakres, ted je tam POI s odkazem na „letak stavby“ na webu RSD.

Matěj

Je to tam už řadu let.

LWQ

V tehle podobne nikoliv, drive tam byl jen zakres, ted je tam POI s odkazem na „letak stavby“ na webu RSD.

Nekdo

bezkonkurecne nejlepsi mapy! pred ctyrmi lety jsem tam odmigroval z maps.google.com a naprosta spokojenost! dale doporucuji vsem, kdo se na mapy ptaji a to i v zahranici…

A.R.

Mám je stažené do mobilu i offline. Líbí se mi jejich vizuální stránka. Google mapy jsou strašné, ale zase mám rád Google Street View.

Honza

Seznam má obdobnou službu Panorama, ale tuším, že je jenom v Čechách

a8n

Nikoliv, je i na Moravě a ve Slezsku

VRT

Takže vlastně mají pokrytí i v zahraničí…

LWQ

Hlavne Panorama je v cesku aktualizuje daleko casteji nez street view a s kvalitou jdou take nahoru 😉

Dáda

bohužel…
Miluju když mi kolem baráku furt jezdí zmrd s kamerama a cpe to na internet. Šmírování, Fízlování dostalo další rozměr…

K.S.

Pro doplnění je tam i plavební komora Rohatec.

Jiří Kocurek

A také kříž z roku 1908

Martin S.

Díky za podobné zprávy:)

Tonda
babilon

Když si přepnete na dopravní mapu, tak tam máte i hustotu provozu.

Karel

A bez legendy, musíte se dovtípit. Myslel jsem, že to není hustota, ale rychlost (plynulost) provozu.

Zbyněk

Co jsem to zkoušel tak mi přišlo, že tam jsou uzavírky jen některé, v některém kraji jsou, v jiném ne. Mám na mysli silnice v krajské správě.

J.L.

Zajímavé je, že na mapě chybí to, co se tady diskutovalo v červenci – křižovatka u Benešova (https://zdopravy.cz/v-benesove-zacala-prestavba-nebezpecne-krizovatky-na-hlavnim-tahu-na-jih-31050/). 😒

K.S.

Jestli je už schválená, tak jim tam přes „nahlásit chybu“ napište. Občas jim tam koriguji věci v okolí, které neodpovídají úplně realitě, oprava bývá provedena celkem rychle, ale ne vždy zcela správně. Ale to moc nevadí, když se jedná o podružnosti jako járky v lese.

Karel

Musel jsem se podívat do jazykového atlasu, co to ta járka je a z jakého nářečí. 🙂

Hanzi

Teď již si jen přát aby to tam dlouho nezůstalo ve stavu ,,ve výstavbě,, Jinak letmým pohledem si silničáři malý cíl nevytyčili. Je vidět jak mnoho těch silnic chybí.

TomCat

nově??

Martin

…a zeleznice?

Jan Novák

Můžu poprosit o ten mapový přehled železnice ve výstavbě či rekonstrukci?
Děkuji

Paštikář
Jan Novák

To je pravda, děkuji. Popravdě já to ani nedočetl, hned jsem šel na mapy.cz

VRT

No ale zase by bylo pěkné, kdyby už v mapách.cz byly nakreslené budoucí VRT, stejně jako budoucí dálnice.(které stejně ještě roky nebudou stát)

Jan Novák

Severní okruh Prahy tam před 10 lety byl, ale pak to vymazali.

Kuba W

no taky ho tam nemohly mít nakreslený do nekonečna, dají ho tam zase 10 let před dokončením takže v pohodě. makáme :)))

Karel

Blanka měla ve stavebním povolení podmínku, že smí být otevřena až po dobudování severního obchvatu, takže už ten vnější okruh asi stojí.

1975

Herr Scheinherr cca před měsícem oznámil, že jeho právníci přišli na to, že ta podmínka nebyla reálná, takže neplatí:o)

Zbyněk

Prostě právní stát.

Martin

ano, neti totiz mozne splnit pod.i,ku, na kterou nemate zadny vliv… mesto vs stat…

Martin

v 90 letech jsem jeste kupoval papirovy atlas a severni okruh tam byl zakreslen pres Roztoky-Zalov,… a dlouho trvalo, nez se politici rozhodli ho posunout do Suchdola, pricemz levnejsi by bylo ho posunout k Rezi…
Ale par politicky spjatych manitelu pozemku na Horomericku, je potrebovalo zhodnotit a nechat draze vykoupit statem… dnes i pres odpor lidi i norem tato velmi draha varianta je nejdale pripravena a uplynulo hodne let… Dnes okruh citelne chybi…

Lektor

Tak VRT tam můžou být nakresleny těžko, když ještě nejsou nakresleny vůbec.

Martin

Oni jsou v UP planech, s jedinou vyjimkou, trasy Praha-Brno, kde je v planu jina trasa,…

K.S.

VRTky schválené pořádně nejsou, ale třeba koridor do Budějovic tam tečkovaně je. Řekl bych že v momentě kdy to projde konečně do nějakého definitivního stavu a už se jenom pojede kolečko povolení a odvolání, tak to tam dají. Takto, když se nám letos změnila i trasa, to tam dávat nebudou. Nejsou tam, mimochodem, ani tunely Ústí – Choceň, které by tedy zasloužily i „Novou Štreku“ pod hřebenem, nebo rozšíření současné na 2+2 koleje. Takové řešení by se reálně negativně dotklo jen asi jednoho činžáku a něco trochu možná fabrik, ale, trať je na náspu, takže možná je jeho základna stejně… Číst vice »

Jirka Z

Pokud jde o 4 koleje z České Třebové do Chocně, bylo by už lepší řešení postavit tunel z České Třebové k Litomyšli, byl by sice odhadem dlouhý kolem 7 km, ale pak by se dalo pokračovat kolem budoucí dálnice a Vysokého Mýta k Uhersku. Celkově by se zkrátila trať z České Třebové do Pardubic o několik km, byla by přímější a rychlejší, stará trať by mohla sloužit nákladní a regionální dopravě. Ale o tom má smysl uvažovat stejně až po zdvoukolejnění trati z Chocně přes Hradec do Poděbrad, do té doby bude úzké hrdlo tam.

VRT

A je to tu zas…

K.S.

Jedno slovo, zvodně. Terén v údolí je plný natlakované vody a razit tím tunely by nemusel být vůbec dobrý nápad, co jsem četl tak natlakovaná voda dosahuje až 50m nad dno průsmyku, takže to snad raději neriskovat. Už tunely schválené varianty „max“ budou oříšek. Navíc pokud budou postaveny, tak stavba dalšího tunelu by byly vyhozené peníze, za jedno, nebo za druhé. To by snad bylo lepší udělat něco ve smyslu Kerhartice-V. Mýto – Litomyšl – Polička – Svitavy. To ovšem řeší stále jenom jednu trať. Razit tunel tak aby byl napojen správně uzel v Třebové, je problém, řešení, které by… Číst vice »

Martin

Tunely nejsou takovy problem, dnes se casteji uz vyuzivaji tbm a ty lze rozebrat a prevest jinam, kde mohou razit dalsi… typicky treba ejpovice, cena neni tak strasna, kdyz si uvedomite naklady souvisejici s pozemky a trasovanim na povrchu….

bohyn

Jsi tam můžou být zkreslené VTR, když ani investor ještě neví, kudy povedou?

Martin

nektere useky jsou celkem dane… a ,emluvime jen o VRT, ale i jinych stavbach… avsak vetsina je jen rekonstrukce ve stavajich stopach…
Jen treba prazska aglomerace nema v planu snad zadnou novou trat, a tak je zahlcena auty… snad s vyjimkou bustehradske…

Tomáš Záruba

Raději ne, aspoň část řevu tím nevypukne hned. 🙂

IGCT

No mapy.cz zobrazují silnice/dálnice s navrženými trasami v rámci územka a to už několik let.