LOT 3a leaderboard

Jednotná železniční jízdenka je nově k mání i v mapách a jízdních řádech Seznamu

Vlaky GW Trainu a ČD se potkávají na českobudějovickém nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVlaky GW Trainu a ČD se potkávají na českobudějovickém nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V budoucnu by OneTicket mohl fungovat zároveň jako lístek na meziměstskou i městskou dopravu.

Vyhledávač Seznam.cz zařadil jednotnou železniční jízdenku OneTicket do vyhledávání tras ve svých službách Mapy.cz a Jízdní řády. V obou případech lze OneTicket také rovnou zakoupit, a to včetně místenek. Oznámil to státní podnik Cendis, který systém OneTicket provozuje.

„Cestující dosud hledali spoje s OneTicket pouze přes náš webový vyhledávač nebo aplikaci. Spolupráce se Seznam.cz tyto možnosti značně rozšiřuje. Jsme proto velmi rádi, že jsme získali tak významného partnera,“ uvedl IT ředitel Cendisu Tomáš Tichý. Nově je tak možné najít jízdenky OneTicket přes webové rozhraní www.mapy.cz nebo na webu či v aplikaci Jízdní řády.

Jednotnou jízdenku na železnici uvedlo ministerstvo dopravy do ostrém provozu loni v prosinci. Původně platila jen ve vlacích v závazku veřejné služby, se začátkem července dostali cestující možnost jízdenku využít i v komerčních vlacích Českých drah a RegioJetu. Podle ministerstva dopravy OneTicket pokrývá více než 99 procent všech železničních spojů v Česku. Už v červnu začalo v systému OneTicket fungovat i objednání místenek, a to pro povinně i nepovinně místenkové spoje.

Jízdenka OneTicket není vázána na konkrétní spoj a dopravce, její nevýhodou je ale vyšší cena. OneTicket je dostupná jako jednorázová jízdenka, jako traťová jízdenka pro pravidelné dojíždění i jako síťová pro neomezené cestování po určitou dobu. OneTicket dosud využilo přes 600 tisíc lidí.

„Hlavní výhodou jízdenek OneTicket pro naše uživatele je velice jednoduchý tarif a možnost kombinovat více dopravců. Místo věčné neustálé aktualizace tarifů jednotlivých dopravních společností a zapracovávání nejrůznějších tarifních výjimek se můžeme soustředit na další rozvoj služby,“ sdělil vedoucí týmu Mapy.cz Martin Jeřábek.

Cendis do budoucna zvažuje také spolupráci s integrovanými dopravními systémy. To by znamenalo, že by OneTicket mohl fungovat jako tzv. door-to-door jízdenka, tedy zároveň jeden lístek na městskou i meziměstskou dopravu.

Tagy Cendis mapy.cz OneTicket seznam Seznam.cz
106 komentářů