dpp

Manchester chystá miliardové investice do veřejné dopravy. Bude bez emisí CO₂

Manchesterskou dopravu čekají miliardové investice, síť vlakotramvají se dočká rozšíření. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.czManchesterskou dopravu čekají miliardové investice, síť vlakotramvají se dočká rozšíření. Foto: Jan Meichsner / Zdopravy.cz

Kompletní vybavení vozového parku elektrobusy nebo hustší síť místních vlakotramvají. Tak vypadá budoucnost dopravy v anglickém Manchesteru a přilehlých městech v příštích deseti letech.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
libcha

Mohl bych poprosit o vysvětlení, proč se zde manchesterské tramvaje představují jako vlakotramvaje? Ve kterých úsecích jezdí po železniční infra? Díky.

Michal

To by me take zajimalo maximalne tak kolem stanice Cornbrook kopirujou zeleznici

Alibaba

Co vidím z map, tak jezdí po bývalých železničních tratích. Po tratích se současným železničním provozem (s normálními vlaky) nejezdí. I když mají tyhle tramvaje vysoká nástupiště (proti evropským), tak podlaha by pro britské nástupiště byla nízko.

Michal

Tak jako propojeni na terminal 2 je uplne zbytecny navic tu ten metrolink v nekterych mistech jezdi doslova krokem takze treba spojeni s centra na letiste nebo Bury je lepsi normalnim vlakem