LOT 3a leaderboard

Lufthansa zaplní mezeru po Air Berlin dálkovými letadly na krátké trasy

Lufthansa a její Airbus A340-600. Foto: LufthansaLufthansa a její Airbus A340-600. Foto: Lufthansa

Na krátkých, často jen hodinových linkách společnosti Lufthansa, se v příštích dnech a týdnech objeví nečekané typy letadel. Poptávka na

Na krátkých, často jen hodinových linkách společnosti Lufthansa, se v příštích dnech a týdnech objeví nečekané typy letadel. Poptávka na některých linkách je kvůli odchodu Air Berlin tak vysoká, že firma nasadí dočasně na některé spoje svoji dálkovou flotilu.

Po již dříve oznámeném nasazení Boeingu 747 na spojení Frankfurtu s Berlínem pošle Lufthansa na další trasy jiná letadla své dálkové letky, využije i stroje dalších společností, v kterých má většinu.

Lufthansa například podle serveru Airlive.net od pondělí nasadí na spojení mezi Berlínem a Mnichovem letadla Airbus A330-300, A340-300 a A340-600. Podle letového řádu přitom ještě na této trase stále bude příští týden létat Air Berlin, lidé ale zjevně (s výjimkou posledního, již vyprodaného letu) nevěří, že poletí a tak raději kupují letenky u Lufthansy. Změny typu letadel jsou už v rezervačních systémech.

Od úterý nasadí také Swiss na lety z Curychu do Berlína namísto běžného Airbusu A320 Airbus A330-300, Austrian pak z Vídně do Berlína bude dočasně létat s Boeingy 767-300 a 777-200.

 

Tagy air berlin Lufthansa
1 komentář