egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Liberecký kraj podruhé reklamuje nepovedenou opravu silnice od Strabagu

Stav silnice II/292 u Hájů nad Jizerou po první opravě společností Strabag. Foto: Liberecký kraj
Stav silnice II/292 u Hájů nad Jizerou po první opravě společností Strabag. Foto: Liberecký kraj

Nekonečný příběh začíná připomínat oprava silnice II/292 podél Jizery ze Semil do Víchové nad Jizerou. Liberecký kraj, který je vlastníkem silnice, musel už podruhé její opravu reklamovat.

Opravu silnice za 22 milionů korun bez DPH provedla v roce 2015 společnost Strabag. Kvůli uzavírce museli řidiči úsek několik měsíců zdlouhavě objíždět. Už na jaře roku 2016 se objevily na silnici první vady, řidiči si stěžovali na to, že se vlní. V červenci letošního roku kraj prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje (KSS LK) uplatnil reklamaci z důvodu vad v opravovaných úsecích kvůli poklesům vozovky. Firma reklamaci uznala, k opravě došlo na konci října.

Následná kontrola stavby však odhalila pokles proválcováním v místě jednoho propustku. Z tohoto důvodu musí firma Strabag do května roku 2019 závady na své náklady znovu odstranit.

Aktuální stav silnice po reklamační opravě. Foto: Strabag
Aktuální stav silnice po reklamační opravě. Foto: Strabag

Je naprosto nepřijatelné, aby úsek silnice, který zhotovitel opravil, prošel opakovanou reklamací a stále nebyl předán v pořádku,“ uvedl hejtman Martin Půta.

K opravě dojde až příští rok, protože Krajská správa silnic Libereckého kraje nechtěla riskovat, že by probíhala v době zimní sezóny. Podle jejího ředitele Jana Růžičky není pro řidiče závada nebezpečná, ale pocítí ji při jízdě. Opravu musí Strabag provést na vlastní náklady v květnu příštího roku.

Z celého opravovaného úseku o délce 900 m se vada způsobená proválcováním týká cca 35 m2 prostoru nad propustkem. Reklamaci této vady jsme uznali a zajistíme její odstranění,“ řekla mluvčí Strabagu Edita Novotná. K opravě má podle ní dojít s omezením pouze jednoho jízdního pruhu. 

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek

Nema to byt II/292?

V. Petera

Chtěl bych upozornit na skutečnost autora článku, že ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje, příspěvková organizace, se jmenuje Jan Růžička. Děkuji za opravu textu.

Hanka

Zajímalo by mě a určitě nejsem jediná, co je stále za problém každý rok s ulicí Dr.Milady Horákové v Liberci.

Kirschner

Joo opravy a přestavby silnic v Libereckém kraji, to je chuťovka. Silnice 35/I je důležitá státovka, ale jak dlouhou dobu dokázali stavbaři dělat cca 20 metrů dlouhý mostek v Radvánovicích? Skoro půl roku! A hned jak skončili, vrhli se hned na dvě místa asi čtyři kilometry od sebe hned za Turnovem. Jízda mezi Jičínem a Turnovem je tenhle rok otřes!

Daniel Mach

Tady ten úsek se fakt nepovedl. Ví o tom správa silnic a ví o tom i Strabag. Mělo by se to opravit celé a to včetně několika metrů vrstev štěrků, co jsou nasypány za opěrnými zdmi. Je jen otázkou času, kdy si to všichni uvědomí.

Petr

Čím to bývá způsobený? Nekvalitní prací na místě? Nekvalitně zpracovaným projektem?

thegrid

Podle mě v pořádku. Nevychyluje se kvalitou od ostatních staveb v Česku.