Liberec chystá generální opravu dalších šesti tramvají T3

Tramvaj T3R.SLF v Liberci. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czTramvaj T3R.SLF v Liberci. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Generální oprava má prodloužit životnost o 15 let.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) plánuje pokračovat v opravách svých starších tramvají typu T3. Vypsal novou soutěž na generální opravu skříní celkem čtyř tramvají T3R.PLF a čtyř tramvají T3R.PV. Odhadovaná cena zakázky je 64 milionů korun.

„Půjde o rozsah prací ve stejném rozsahu, jako nyní probíhá zakázka ve Škodě Ekova u jiných tramvají,“ řekl technický ředitel DPMLJ Ludvík Lavička. Podle informací v zadávací dokumentaci má jít o tramvaje evidenčních čísel 29, 35, 42 a 54 v případě T3R.PLF a 20, 33, 34 a 40 u T3R.PV. Obnovou má projít i kabina řidiče a interiéru, tramvaje dostanou nový lak. Dopravní podnik soutěží opravu s předstihem, zahájení oprav plánuje v roce 2024 pro první čtyři tramvaje a o rok později pro zbytek.

Plánovaná generální oprava umožní zachovat vlastnosti tramvaje po dalších 15 let.

Tramvaje podstupují během procesu celou řadu opravárenských zásahů. Jedním z těch nejdůležitějších je oprava skeletu vozidel zasažených korozí. To si vyžádá demontáž vnějšího opláštění, oken, dveřních systémů a interiérových prvků. Odborníci, po důkladné revizi a sérii měření, vymění všechny poškozené části a vozidlo opět sestaví. Na závěr tramvaje získají nový lak.

Tagy Dopravní podnik města Liberce a Jablonce nad Nisou DPMLJ T3R.PLF T3R.PV
80 komentářů