Letiště Pardubice hledá nového šéfa. Praxe v letectví a znalost angličtiny jsou jen výhodou

Letiště Pardubice. Autor: Letiště PardubiceLetiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Termín přihlášek pro zájemce o vedení pardubického letiště je 7. prosince.

Společnost East Bohemian Airport (EBA), která provozuje civilní část pardubického letiště, vypsala výběrové řízení na post nového ředitele či ředitelky. Vystřídá Hanu Šmejkalovou, která z funkce odejde do konce roku po kritice jejího požadavku na výplatu odměn.

Podmínky výběrového řízení zveřejnila firma vlastněná ze dvou třetin Pardubicemi a ze třetiny Pardubickým krajem na svých stránkách. Lhůta pro podání přihlášek je 7. prosince.

Letiště požaduje praxi ve vedoucí funkci a znalost řízení akciové společnosti. Zkušenosti z letectví jsou podle inzerátu pouze výhodou, stejně tak znalost anglického jazyka. Ten je přitom základním dorozumívacím jazykem v letectví po celém světě. Neznalost plynulé angličtiny ale tradičně není v Česku překážkou ve výkonu práce manažera v letectví. Například Jaroslav Tvrdík měl v době prezidentování Českým aeroliniím problém rozumět tomuto světovému jazyku, sám sebe v rozhovoru pro Právo označil za pokročilého začátečníka.

Za výhodu je považována také znalost prostředí vojenského letectví a struktury Armády České republiky. Letiště v Pardubicích je v majetku armády, EBA provozuje jeho civilní část.

Nového ředitele či ředitelku bude vybírat komise. Stane se současně členem  představenstva, k tomu bude nutné svolat valnou hromadu. I proto půjde materiál pro zvolení do zastupitelstva Pardubic a rady Pardubického kraje.

Hana Šmejkalová je v čele Letiště Pardubice od roku 2015, za tu dobu firma vygenerovala přes 66 milionů korun ztráty. Letos v létě ředitelka sama hlasovala pro to, aby jí byly vyplaceny mimořádné odměny. To vše v době, kdy je letectví v největší krizi v historii a samotné letiště muselo požádat své majitele o další peníze. K odchodu Šmejkalovou vyzvali pardubičtí zastupitelé. Sama mluví o kampani, svůj konec ve funkci se snažila ještě oddálit neodesláním žádosti o změnu pověřené osoby k Úřadu civilního letectví.

Tagy East Bohemian Airport Hana Šmejkalová Letiště Pardubice PED seznam
51 komentářů