Letectví Letiště Lidé

Chtěla odměnu 225 tisíc, místo toho jí hrozí konec. Opozice chce odvolání šéfky pardubického letiště

Vítání nové linky Wizz Air v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice
Vítání nové linky Wizz Air v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice
Ředitelka byla jedním z členů představenstva, která hlasovala pro svoji odměnu. Letiště je dlouhodobě ztrátové.

Pardubické zastupitele čeká ve čtvrtek rozhodování nejen o mimořádné odměně ve výši 225 tisíc korun ředitelce pardubického letiště Haně Šmejkalové, ale i hlasování o jejím možném odvolání.

Navrhovat ho bude František Brendl z opozičního seskupení Pardubáci společně. Formálně o jejím konci musí rozhodnout valná hromada East Bohemian Airport, ve které mají Pardubice dvoutřetinový podíl.

Mám dlouhodobě pocit, že paní ředitelka nežije v reálném světě. Už v březnu se pouštěla na zastupitelstvu do velkých sci-fi a byla blízko odvolání, návrh na odměny je pro mě dalším důkazem. Letiště potřebuje krizové manažery,“ řekl Brendl. Podle Brendla není v této době možné žádat o bonusy.

Brendl věří, že se mu pro odvolání podaří získat i část koaličních zastupitelů. Není to nereálné. Podle informací deníku Zdopravy.cz například nabídlo hnutí ANO 2011 přes své zástupce místo ředitele letiště několika lidem z oboru.

Představenstvo East Bohemian Airport vysvětlilo odměny tím, že se Šmejkalové podařilo získat tři nové linky do Pardubic. V případě dvou ale přitom mluvčí letiště v lednu uvedla, že o zájmu dopravce ani nevědělo.

Bonus v době dalších ztrát

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v pardubické příloze Mladé fronty DNES uvedl, že je velmi nešťastné, aby ředitelka sama hlasovala v představenstvu o své odměně. „Když dáváme bonusy za pořádání festivalu Smetanova Litomyšl, tak ti lidé, kterých se peníze mohou týkat, nejen nehlasují, ale dokonce odejdou z místnosti, aby nedostávali pod tlak ostatní,“ uvedl  Netolický. Kraj vlastní třetinu akcií.

Odměna je součástí programu valné hromady, ve které firma žádá své akcionáře o dalších 16 milionů korun na přežití. O bonus žádá ředitelka v době, kdy letectví čelí největší krizi ve své historii a velká část úspěšných manažerů si snížila svůj příjem.

Redakce požádala Šmejkalovou minulý týden o odpovědi k problematice odměn. Dorazila automatická odpověď, že je na dovolené. „Po dobu mé nepřítomnosti budou všechny zprávy automaticky vymazávány, aby nezahltily moji e-mailovou schránku. Pokud žádáte moji odpověď, pošlete, prosím, svoji zprávu ještě jednou po mém návratu. Děkuji za pochopení,“ odepsala. Na e-mail odeslaný dnes ráno dosud neodpověděla.

 

43 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka

Chtělo by to její odvolání, ale současně pak i provést reorganizaci v podobě dalších zaměstnanců (některých vedoucích zaměstnanců), kteří jí šli celou dobu jen na ruku… namísto, aby se zastali svých podřízených…..

mik

Pardubice me hodne zklamaly ,takze nejen reditelku ale cele vedeni letiste obmenit ,mozna ,ze nekdo bude hajit nazor ,ze Pardubice jsou zbytecne ,ale ony maji zajimavou polohou pro mnoho lidi co nemaji zajem cestovat do Prahy
Ovsem letiste dela stejne chyby jako Ostrava nebo Brno a to ve volbe spatneho vyberu jak destinaci tak leteckych spolecnosti. kterym je treba nabidnout zajimave podminky
O to vic v dnesni dobe , kdy je letecky provoz eliminovan radou opatreni bohuzel prehnanymi restrikcemi v pristupu ke Covidu 19

ČD4ever

No tak jim poraďte, jak ta letiště „rozlétat“.

Mirek Dušín

Problém je ten, že letiště si destinace, ani společnosti nevybírá, ale je to přesně naopak.

chris

Rozhodně nemáte pravdu. Ono letiště, které se snaží, business má. Nelze jen čekat , občas zaslat někam dopis, že se nějak existuje a kdyby snad náhodou…Je řada menších letišt´ v celé Evropě, které se snažily, aktivně jednaly a i dnes se z nich létá. Poslat někam občas nabídku opravdu nestačí – a vykládat, jak je to složité, to umí každý, zvláště paní ředitelka, stejně jako cestovat kamsi do Kalugy za naprosto zcestnými plány o spojení s Pardubicemi. A dopravců je po Evropě , co hledají business nyní nadbytek. Jenže letiště nemůže jen pasivně x let vyčkávat, tak to nikdy nefungovalo.… Číst vice »

občan

a čekal snad někdo něco jiného už od začátku bylo jasné že tam taková frekvence letadel nebude ale koněpůlkaři klidně vyhodí 2mld. úplně zbytečně a teď zase řeší autobusák vedení si asi stojí na kabelu prodají vlastní autobusové nádraží kdopak asi z toho inkasoval hodně do kapsy že ano a pak napadají správu železnic aby jim prodali pozemek na stavbu autobusového nádraží a chovají se jak největší burani my si svoje prodáme ale vaše chceme zadarmo to máte tak když je ve vedení teplouš v koněpůlkách se nedá už jezdit ani autem ale kdo chce kam pomožme mu tam utratit… Číst vice »

švestka

A ještě se nedá jet do Lichkova na režijku a to je vrchol všeho!

Hezky česky

Ono je to trošku jinak, stát v době propadu si natiskne peníze, takže jich má přebytek, oproti soukromým subjektům, takže tady jde vlastně jen o distribuci, asi problém bude, že někdo chtěl, aby byla nerovnoměrnější víc, než jsou současné mravy, nebo se něco prolátlo. Stát business nedělá – je to jen otravná kapitola na cestě, kterou se jakákoliv nadstandardní činnost musí zaštítit, ostatně paní má pravdu – armády úředníku státu a podřízených organizací berou peníze za sezení na židli a sem tam si přepošlou mezi sebou mail. Z tohoto pohledu podle postavení a toho, že nějaká činnost se vykonává si… Číst vice »

Rudolf Strýc

A ten od kolovrátku ji hájit nebude? Tváří se jako ochránce vdov, sirotků, psů a koček.

Alfon Prajzak

Letiště v Pardubicích, proč ? ,to snad k vůli perníkům???

Tom

1) Bez přerušení tu funguje vojenské letiště s kvalitní dráhou, které je frekvencí provozu a prostorově nevyužité. Tak proč toho nevyužít? 2) Poloha vůči Praze jako mnohá zahraniční letiště vůči svým metropolím. 3) Dnes již slušný terminál, parkování zdarma a dopravní spojení. Jestli se v Ruzyni postaví další dráha, bude provoz kvůli hluku do 22h, jak se uvádí. Přednost budou mít tradiční velké aerolinky. Nízkonákladové a charterové budou třeba ještě rády, když budou létat z LKPD.

Tom

Perník he kávě /svařáku máte v Praze na lodi při projížďce po Vltavě v ceně. Tak ho brzy budou dávat ke sváče i v nízkonákladovkách létajících z V. Havla…

Petr 78

Kdepak je pan obhájce Juchelka, snad mu nedošlo střelivo, je s ním docela legrace 😀

Peet

Juchelka se uz taky bojí o svou židli, protože má strach že jeho zdejší výlevy si přečetli i lidé, kteří o něm rozhodují.

Kyblík_2

Bacha, aby nepřišel rytíř Juchelka hájit čest dámy 😀
Pokud jí vykopnou, tak nemám strach, že se neuchytí na jiném lukrativním fleku. Tihle lidé se prostě vyznají. Takoví budou žrát a mlaskat dál.

Mirek Dušín

Na nějakém ministerském křesle by ji myslím ta prdel docela sedla 🙂

LUukas Vesely

Kde se do ni strkaj baterky? Proc mi tihle hlavouni prijdou jak pres kopirak

Chris

Je to od pani Smejkalove nebetycna drzost. Ta pani je tam x let a Pardubice se neposunuly absolutne nikam. Predsatavenstvo nema o letani poneti a reditelka si chrocht a mlaska zaroven. Ta drzost zadat odmeny za neco co vubec nezaridila je vrchol. Ano, lze a odvolat. Diky pane Suro za investigativni novinarinu. Sami by nerekli ani slovo co si delaji na rybniku – a statni erare zaplat vsechno.

Jiří Kocurek

Blbé je, že tohle místo je politická trafika. Ano, podle článku o obsazení místa rozhoduje Strana s.r.o.

BND30

Bude muset vzniknout divize AgroJet….

Miroslav

Ta už existuje, ale jmenuje se to SmartWings Group

Petr

Děkuji redakci zdopravy.cz i dalším médiím, která se téhle nebetyčné drzosti věnovala. Je to sice malá ryba, ale pokud tahle paní skončí na dlažbě, bude to stejně úspěch. Opravdu mě vytáčí, když někdo při vyžírání erárního koryta ještě arogantně mlaská.

BND30

Tohle už bylo spíš chrochtání…

Libor

mlaská a ještě si uříhla…

KarelF

možná i hlasitě prdla.

robert

Stejně by mohl skončit i Juchelka.

denyx

Petře, Váš názor jak vidět, je společný naprosté většině nejen diskutujících na téma arogance ředitelky (viz neotravujte mě na dovolené a pokud snad pošlete email a budete otravovat, vše je stejně automaticky mazáno) je neuvěřitelné u člena představenstva a ředitelky letiště. Ta, bohužel, dovedla letiště do stádia, odkud již druhým rokem nelétá vůbec žádný charter, spojení se západní Evropou také neexistuje formou pravidelné linky (Ryanair a Alicante pouze v létě, to vše…) A Ukrajina?.. Tak to opravdu žádné terno není. Mohutné plány a velkodušná prohlašování ředitelky a představenstva o maximálně výhodném spojením s Kalugou kdesi ve stepích u Moskvy apod.,… Číst vice »

Libor

Paní zastupuje nějakou politickou stranu nebo hnutí nebo je apolitická?

P. LKPD

je dosazená za ANO

Juraj

Navrhoval by som stanovisko typu:
_Po dobu ztrátového hospodaření budou všechny žádosti o odměny automaticky vymazávány, aby neohrožovaly krajský rozpočet._

BND30

Po dobu ztrátového hospodaření budou všechny žádosti o odměny automaticky odečteny z účtu žadatele, aby neohrožovaly krajský rozpočet._

P. LKPD

Už pár let je pozdě, už na letišti zlikvidovala hodně věcí, třeba vztahy s cestovkama jsou jednou z věcí… ale lepší pozdě než-li později…

Jarek

Po dobu mé nepřítomnosti budou všechny zprávy automaticky vymazávány, aby nezahltily moji e-mailovou schránku.
Tak tohle je Out of Office roku! Ona má 10 MB od iol.cz, nebo co to je za hlášku? 🙂

Peet

Ne, jí se to jenom nechce číst….

Nekdo

No tak jen jestli ji dokazou dorucit vypoved, kdyz se ji posta automaticky maze…

BND30

Tu výpověď nebo dotyčnou? 🙂

Roman

Prečo bych si prcku namáhala….

libor

pijavice jedna….

Zdeněk

Kdo chce příliš moc, má nakonec prd. Madam si už nepochybně osvojila manýry některých bezskrupulózních manažerů a politiků, kteří by neraději brali odměny i za nic, za pouhou účast v představenstvu apod, bez ohledu na hospodářské výsledky. Těžko říci, zda jsou takovíto lidé pouze mimo realitu, nebo jen tak nebetyčné drzí.

Od lesa

Ještě vykopat vedení Středních Čech včetně Jermanové i s tím jejím holičem, to by taky bylo fajn, ač to s tím nesouvisé, ale manýry podobné.

dialix

Doufám nejdýl do krajských voleb, pak si snad mladá paní sbalí kufry.

Od lesa

Ona už je to taky stará vydra, ale mohla by vzít s sebou i mistra Netolického a jeho kumpány, když jsme u kraje perníku.
Ti také udělali pro blaho daňových poplatníků hodně… (byť u toho tolik nemlaskali)