Letectví Letiště Lidé

Ředitelka pardubického letiště opustí funkci do konce roku. Mluví o kampani

Boeing 737-800 společnosti Ryanair přistává v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice
Boeing 737-800 společnosti Ryanair přistává v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice

Hana Šmejkalová zmizí do konce roku z postu generální ředitelky společnosti East Bohemian Airport (EBA) provozující pardubické letiště. Dohodla se na tom s akcionáři firmy – Statutárním městem Pardubice a Pardubickým krajem. Pod jejím vedením nikdy letiště nevydělalo, přesto ještě požádala představenstvo o vyplacení mimořádných odměn.

O dohodě dnes informovala Česká televize. Letiště vede od roku 2015, od roku 2016 do roku 2019 dosáhla kumulovaná ztráta společnosti 66 milionů korun. „Už nevidím po takové kampani možnost tady dál působit,“ řekla České televizi.

Odvolání požadovali pardubičtí zastupitelé, především kvůli snaze ředitelky nechat si vyplatit odměny za nové linky. Odměny si sama navrhla a hlasovala pro ně. To vše v době, kdy akcionáři museli poslat do firmy dalších 16 milionů korun na přežití. Město vlastní v EBA 66 %, kraj zbytek.

Konec Šmejkalové se po zářijovém jednání zastupitelstva zdál rychlý, vývoj minulých dnů ale ukázal, že se nehodlá vzdát postu jen tak snadno. Odmítla podepsat žádost o změnu oprávněné osoby letiště Úřadu civilního letectví, předseda představenstva Petr Juchelka (ODS) měl žádost poslat. Ani jeden tak neučinil.

Juchelka ani Šmejkalová na dotazy k bonusům od vypuknutí kauzy neodpověděli. Juchelka pouze bránil Šmejkalovou v diskuzích na Zdopravy.cz, Šmejkalová po návratu z dovolené sepsala stanovisko, které pak letiště smazalo.

Pardubický kraj jako menšinový akcionář, jehož souhlasu bylo potřeba, původně s odvoláním Šmejkalové váhal. Po dnešním jednání ale hejtman Martin Netolický uvedl, že jsou na jejím odchodu domluveni. Firma vypíše na její místo výběrové řízení.

31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota

A kdo toto navrhl? Ing. Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti East Bohemian Airport, a.s. – provozovatele civilního letectví v Pardubicích, je další finalistkou 27. ročníku soutěže MANŽER ROKU. Od září 2015 šéfuje pardubickému letišti, přes dvě dekády řídila zahraniční a obchodní divizi ČSA.

tom

Krédo: CHCI – MOHU – DOVEDU – VYTRVÁM – CÍLE DOSÁHNU!

:-):-):-)

chris

Tak to opravdu není fake… nejen nenažraná, ale i absolutně nesoudná, viz:
https://manazerroku.cz/?s=%C5%A1mejkalov%C3%A1 Letiště před finančním kolapsem, kdesi v … a ona si podává příhlášku na manažera roku. Ona je fakt mentálně mimo!!

beija

Už na to někdo upozornil pořadatele? 🙂

aldas

Od roku 2016 do roku 2019 dosáhla kumulovaná ztráta společnosti (tedy letiště) 66 milionů korun. „Už nevidím po takové kampani možnost tady dál působit,“ řekla. Akcionáři jí měli vykopnout už dávno a ne si nechat od ní ekonomicky zruinovat letiště. Ještě si hlasuje o vlastních odměnách 225.000 Kč a k tomu jako malý bonus si koupí luxusní firemní auto v maximální výbavě v době , kdy letiště je finančně totálně vyždímané a bez dotací z veřejného rozpočtu by nemělo šanci na přežití…typická ukázka neomalenosti a doslovné nenažranosti.

beija

Pardubičtí zastupitelé se nakonec pochlapili a peníze na její odměny určitě využijí smysluplněji. 🙂

Supidio

„Kampááň, je to kampááň, učelovka a já to odmítám jako“ …Koho mi to jen připomíná sakra ?

aldas

jo, mlaskat a ještě si u toho hlasitě chrochtat se nevyplácí.

Palecek.M

My taky chceme letadle

tom

ale i motýle

Kráťa

To by mne zajimalo, kde se pak z niceho. nic objevi. Jiste na nejake lepsi pozici 😀

Eda

Já bych naopak tipoval, že si už spíš neškrtne, po takové kampááááni 🙂

Nekdo

Vážený pane Juchelko, EBA, kde jste? Dělný lid tady reptá a potřebujeme vysvětlení!

J.K.

Taková zbytečnost , na každé místní letiště mít celou vlastní organizaci.

chris

To, co ta paní předváděla, je jasným dokladem toho, že jí nešlo o letiště. Z toho si naopak šikovně udělala dojnou krávu pro své výhody a odměny za vstřícné podpory Juchelky, dosazeného ODS, který je předsedou představenstva letiště. Byla bytostně přesvědčená, že je nepostradatelná a neodvolatelná za jakékoliv situace. Konečně se tahle banda, alias „já na tebe, ty na mě“ rozpadne. Snad se nyní letiště dostane z dlouhotrvající letargie a totálních hospodářských propadů a skončí excesy paní Šmejkalové i s Kalugou a podobnými totálními nesmysly.

Od lesa

Chudinka jedna…

kulhán

Si chtěla taky jednou namastit kapsu jako to dělá Babiš denodenně a nevyšlo jí to. 😂

Od lesa

Když je hloupá a přisaje se ke špatnému penězovodu…
Koukni na svěřenecké fondy, diesely jsou zlo i s Řepkou (právěže s řepkou), tak uzákonníme větší podíl etanolu v benzínu. A zas bude vychechtanej.

kulhán

Jojo, kdyby motoristi co jezdí na benzín věděli kolik si Babiš v nouzovém stavu schválil podíl etanolu v benzínu tak by mu dali přes xicht. V každém litru je kolem decky. 10%

MiKi

Babiš schválil ? A kdo pro ten zákon hlasoval ? Poslanci ho schválili.

kulhán

Ano, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. ANO má bohužel velké zastoupení.
Snad to lidi už vidí co ten koblihář co nevytvoří jedinou souvislou větu už vidí a volby ukáží.

Roman

Pokud vím, a potvrdil si na psp tak zatim byl předložen jen pozměňovací návrh který ani ještě neprošel čtením. Nicméně i ten pouze navazuje na legislativní požadavek EU. Navic návrh počítá s 8,8% nikoli s 10% .

Frantisek

Hlavně nemá ty páky, kterými by to zaonačila, jako jmenovaný.

Nekdo

Jednao nerekla do konce ktereho roku. A druhak jeste pred Vanocemi odstartuji vsechny ty skvele nove linky, do Kalugy, do Syktyvkaru, do Urumqi, Ushuaie, Ceskych Budejovic a vubec, urcite si zaslouzi vice a vyssich odmen a krome sluzebniho auta i novy sluzebni vrtulnik!

Petr766

To slovo kampaň se ta komička i s tím druhým naučili od Babiše nebo ona je pozitivní na ANO?

Zvěd

byla dosazena za ANO. teďka ji ANO odvolalo…to jsou věci

Od lesa

Je třeba číst mezi řádky, kampaň = řepa, řepa = etanol, etanol = šustilky na kontě.

Jarka

Hloupé!

Aleš

Akorát se to nenaučila dokonale. Ještě zapomněla na Kalouska.

Aleš

Pardon, nedočetl jsem diskuzi do konce, johny mě předběhl. A smazat to nejde.

johny

Krom kampaně ještě zapomněla vyjmenovat účelovku a Kalouska