Letiště Karlovy Vary bude mít další charterové spojení, tentokrát s bulharskou Varnou

Boeing 737 letecké společnosti Smartwings na letišti v Karlových Varech Foto: Jan SlezákBoeing 737 letecké společnosti Smartwings na letišti v Karlových Varech Foto: Jan Slezák

Pro Letiště Karlovy Vary půjde o třetí dovolenkovou destinaci.

Z karlovarského letiště se bude během příští letní sezóny nově létat do Varny. Charterové spojení s třetím největší městem Bulharska zajistí na objednávku cestovní kanceláře Alexandria letecká společnost Smartwings. Linka bude v provozu jednou týdně, a to každou neděli. Ve směru do Bulharska je naplánovanáno mezipřístání v Pardubicích. Inaugurační let proběhne 18. června, zájezdy jsou již k zakoupení v prodejní síti CK Alexandria.

Pro Letiště Karlovy Vary půjde o třetí dovolenkovou destinaci. Kromě již dříve oznámené linky na Krétu bude i nadále pokračovat spojení s tureckou Antalyí. Tyto dvě linky jsou v režii CK Čedok, i pro ni bude létat letecká společnost Smartwings. Zahájení je plánováno v červnu, fungovat mají do října. Na provoz linek finančně přispívá Karlovarský kraj. V minulém roce odletělo z karlovarského letiště do Turecka celkem 2970 cestujících a letadla létala s obsazeností 98,2 procenta.

Karlovarské letiště je aktuálně bez pravidelného provozu, závislé je tak pouze na všeobecném letectví či nepravidelné dopravě. Částečnou vzpruhou je pro něj například parkování několika letadel letecké společnosti SmartLynx. Na strojích je během dlouhodobého parkování prováděna údržba českou firmou AviTechnics.

Příprava rozšíření přistávací a vzletové dráhy míří do finále

Jak nedávno uvedl pro Karlovarský deník hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN), kraj se stále snaží navázat na sezónní lety do Tel Avivu, které byly úspěšné již před několika lety. Zároveň spěje do finále s projektovou přípravou rozšíření a následně prodloužení vzletové dráhy tak, aby rozšířil perimetr dostupných destinací a zároveň vytvořil podmínky pro další letecké společnosti k letům do Karlových Varů.

„Věřím, že během následujících let se Karlovy Vary mohou stát alternativním letištěm pro to pražské, a stane se tak plnohodnotným regionálním letištěm s pravidelnými linkami,“ doplnil Karlovarskému deníku Kulhánek.

Tagy Alexandria Karlovy Vary KLV Letiště Karlovy Vary smartwings Varna
38 komentářů