LOT 3a leaderboard

Letiště investuje přes miliardu kvůli kufrům. Vyroste nová třídírna, přibudou rentgeny

Ruch na letišti v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářRuch na letišti v Praze. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Letiště Praha spouští zřejmě největší jednorázovou investici od dostavby schengenského Terminálu 2 v roce 2006. Za 1,3 miliardy korun hodlá

Letiště Praha spouští zřejmě největší jednorázovou investici od dostavby schengenského Terminálu 2 v roce 2006. Za 1,3 miliardy korun hodlá zásadně rozšířit a zmodernizovat systém pro nakládání se zavazadly. Ve zmíněném terminálu vznikne například nový ostrov s 24 odbavovacími přepážkami, v podzemí pak bude zbudován druhý takzvaný sorter, tedy třídič kufrů, a bude instalováno osm nových rentgenů s detektory výbušnin.

Zároveň dojde ke generální opravě současného sorteru v Terminálu 2 a propojení s Terminálem 1. „Třídírna zavazadel v Terminálu 2 je v provozu již deset let a pro další rozvoj je potřeba ji rekonstruovat, aby zastarávání a větší počty cestujících v budoucnosti nezpůsobily delší časy odbavení,“ řekla deníku Zdopravy.cz mluvčí letiště Marika Janoušková.

Letiště je zatím ve fázi výběrového řízení na dodavatele, cena tak je podle Janouškové pouze odhadní. Její součástí je i likvidace starých rentgenů. „Jelikož jde o dlouhodobý plán, o kterém víme, financování plánujeme z vlastních zdrojů,“ doplnila mluvčí.

Práce by měly začít příští rok a skončit v roce 2020. Budou probíhat na etapy a podle Janouškové by na provoz neměly mít vliv. Letiště Praha v posledních dvou letech zažívá nebývalý provozní rozkvět. Počet cestujících loni poprvé překonal 13 milionů, letos to možná bude o dva miliony více. O některých chystaných investicích už deník Zdopravy informoval.

Tagy investice letiště praha zavazadla
Žádné komentáře