LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Krachující Air Berlin míří pod Lufthansu, zbytky získají easyJet a Condor

Boeing 737, foto: airBerlinBoeing 737, foto: airBerlin

Největší část aktiv aerolinek Air Berlin získá německý dopravce Lufthansa. S odvoláním na své zdroje to uvedla ve čtvrtek agentura

Největší část aktiv aerolinek Air Berlin získá německý dopravce Lufthansa. S odvoláním na své zdroje to uvedla ve čtvrtek agentura Reuters.

Ostře sledovaný krach německého dopravce tak končí podle očekávání, Lufthansa patřila k hlavním favoritům. Zbytky dopravce mají získat společnosti easyJet a Condor.

Podle Reuters věřitelé už s Lufthansou začali jednání, největší německá aerolinka bude mít exkluzivitu do 12. října. Lufthansa už dříve uvedla, že má zájem hlavně o její flotilu letadel na krátké a střední tratě. Lufthansa už dříve uvedla, že nechce kupovat celou krachující aerolinku.

Uzávěrka nabídek byla do minulého pátku, věřitelé chtějí své rozhodnutí oznámit už v pondělí. V případě Condoru zejména německá média spekulují, že jde o společnou nabídku společně s někdejším závodníkem F1 Niki Laudou.

Air Berlin je mnoho let ve ztrátě, z červených čísel se nedostal ani v posledních dvou letech, kdy letecká doprava v Evropě zažívá velký rozmach. Do insolvence vstoupil poté, co spoluvlastník firmy Etihad Airways odmítl dál do prodělečných aerolinek pumpovat peníze. Před zastavením provozu zachránila dopravce půjčka od německé vlády.

Tagy air berlin
Žádné komentáře