Letectví

Krachující Air Berlin míří pod Lufthansu, zbytky získají easyJet a Condor

Boeing 737, foto: airBerlin
Boeing 737, foto: airBerlin

Největší část aktiv aerolinek Air Berlin získá německý dopravce Lufthansa. S odvoláním na své zdroje to uvedla ve čtvrtek agentura Reuters.

Ostře sledovaný krach německého dopravce tak končí podle očekávání, Lufthansa patřila k hlavním favoritům. Zbytky dopravce mají získat společnosti easyJet a Condor.

Podle Reuters věřitelé už s Lufthansou začali jednání, největší německá aerolinka bude mít exkluzivitu do 12. října. Lufthansa už dříve uvedla, že má zájem hlavně o její flotilu letadel na krátké a střední tratě. Lufthansa už dříve uvedla, že nechce kupovat celou krachující aerolinku.

Uzávěrka nabídek byla do minulého pátku, věřitelé chtějí své rozhodnutí oznámit už v pondělí. V případě Condoru zejména německá média spekulují, že jde o společnou nabídku společně s někdejším závodníkem F1 Niki Laudou.

Air Berlin je mnoho let ve ztrátě, z červených čísel se nedostal ani v posledních dvou letech, kdy letecká doprava v Evropě zažívá velký rozmach. Do insolvence vstoupil poté, co spoluvlastník firmy Etihad Airways odmítl dál do prodělečných aerolinek pumpovat peníze. Před zastavením provozu zachránila dopravce půjčka od německé vlády.