Letecké společnosti Letectví

Krach Primera Air přihrál nový byznys Travel Service, začal létat pro islandské a dánské cestovky

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha
První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Největší český letecký dopravce Travel Service přesunul včera dvě svá letadla nově na letiště Keflavík na Islandu a do dánské Kodaně. Důvodem je získání zakázek pro islandské a dánské cestovní kanceláře, které se po pondělním krachu aerolinek Primera Air ocitly bez zajištěné letecké dopravy. 

Na Island přesunul už včera Travel Service Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWD, tedy letos v pořadí čtvrté dodané letadlo. Do Dánska nasadil letadlo Boieng 737-800 registrace OK-TSH.

Jde o lety pro cestovní kanceláře, které měly uzavřený kontrakt s Primera Air,“ potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Na Islandu tak má Travel Service novou základnu na letišti v Keflavíku, odkud létá především do středomořských destinací a na Kanárské ostrovy. Letadlo ale nasazuje i na letiště Akureyri na severu Islandu. „Předpokládáme dlouhodobější spolupráci,“ řekla Dufková.

V případě letů z Dánska bude letadlo nasazené v Kodani a bude rovněž létat hlavně do Středomoří, dnes ale letí například i na Azorské ostrovy. Podle plánu letů bude kromě Kodaně létat také z Billundu.

English version is available at CEE Transport.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Adam
Host
Adam

Lze jen závidět občanům Islandu, že konečně poznají nízkou kvalitu za vysokou cenu při cestách na dovolenou.

Lucy
Host
Lucy

Další mistifikátor. TVS to létá pro klienta, takže nastavuje velký kulový chytráku. Je jen dopravce, kterého si firma najala, aby pro ně lety operoval.

Lkprak
Host
Lkprak

Pokud je měla pronajaté od nějaké leasingové společnosti, tak je leasingovka pronajme někomu jinému. Pokud je vlastnila přímo aerolinka (nepravděpodobné) stanou se součástí konkurzu.

petr.r
Host
petr.r

Co bude s letadlama od té primera air?

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  2. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince