Letecké společnosti Letectví

Krach Primera Air přihrál nový byznys Travel Service, začal létat pro islandské a dánské cestovky

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha
První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Největší český letecký dopravce Travel Service přesunul včera dvě svá letadla nově na letiště Keflavík na Islandu a do dánské Kodaně. Důvodem je získání zakázek pro islandské a dánské cestovní kanceláře, které se po pondělním krachu aerolinek Primera Air ocitly bez zajištěné letecké dopravy. 

Na Island přesunul už včera Travel Service Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWD, tedy letos v pořadí čtvrté dodané letadlo. Do Dánska nasadil letadlo Boieng 737-800 registrace OK-TSH.

Jde o lety pro cestovní kanceláře, které měly uzavřený kontrakt s Primera Air,“ potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Na Islandu tak má Travel Service novou základnu na letišti v Keflavíku, odkud létá především do středomořských destinací a na Kanárské ostrovy. Letadlo ale nasazuje i na letiště Akureyri na severu Islandu. „Předpokládáme dlouhodobější spolupráci,“ řekla Dufková.

V případě letů z Dánska bude letadlo nasazené v Kodani a bude rovněž létat hlavně do Středomoří, dnes ale letí například i na Azorské ostrovy. Podle plánu letů bude kromě Kodaně létat také z Billundu.

English version is available at CEE Transport.

4 komentáře

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • Lze jen závidět občanům Islandu, že konečně poznají nízkou kvalitu za vysokou cenu při cestách na dovolenou.

    • Další mistifikátor. TVS to létá pro klienta, takže nastavuje velký kulový chytráku. Je jen dopravce, kterého si firma najala, aby pro ně lety operoval.

  • Pokud je měla pronajaté od nějaké leasingové společnosti, tak je leasingovka pronajme někomu jinému. Pokud je vlastnila přímo aerolinka (nepravděpodobné) stanou se součástí konkurzu.

Newsletter

Partneři


Výběr editora