Krach Primera Air přihrál nový byznys Travel Service, začal létat pro islandské a dánské cestovky

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště PrahaPrvní přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Největší český letecký dopravce Travel Service přesunul včera dvě svá letadla nově na letiště Keflavík na Islandu a do dánské

Největší český letecký dopravce Travel Service přesunul včera dvě svá letadla nově na letiště Keflavík na Islandu a do dánské Kodaně. Důvodem je získání zakázek pro islandské a dánské cestovní kanceláře, které se po pondělním krachu aerolinek Primera Air ocitly bez zajištěné letecké dopravy. 

Na Island přesunul už včera Travel Service Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWD, tedy letos v pořadí čtvrté dodané letadlo. Do Dánska nasadil letadlo Boieng 737-800 registrace OK-TSH.

Jde o lety pro cestovní kanceláře, které měly uzavřený kontrakt s Primera Air,“ potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Na Islandu tak má Travel Service novou základnu na letišti v Keflavíku, odkud létá především do středomořských destinací a na Kanárské ostrovy. Letadlo ale nasazuje i na letiště Akureyri na severu Islandu. „Předpokládáme dlouhodobější spolupráci,“ řekla Dufková.

V případě letů z Dánska bude letadlo nasazené v Kodani a bude rovněž létat hlavně do Středomoří, dnes ale letí například i na Azorské ostrovy. Podle plánu letů bude kromě Kodaně létat také z Billundu.

English version is available at CEE Transport.

Tagy primera air Travel Service
4 komentáře