umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Další záplata pro Smartwings. Půjčily si 737-800 po zkrachovalých Primera Air

Boeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: Smartwings
Boeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: Smartwings

Letecká společnost Smartwings zařadí v příštích dnech dočasně do flotily další Boeing 737-800. Firma si ho půjčila od leasingové společnosti AerCap Leasing. Má pokrýt výpadek letadel po uzemnění strojů 737 MAX.

„Jde o kontrakt na 6 měsíců. Než začne létat s cestujícími, musí proběhnout ještě zápis do leteckého rejstříku a další procedury,“ řekla mluvčí Smartwings Vlaďka Dufková.

Letadlo se už minulý týden objevilo na fotografii na twitteru, jak stojí v irském Shannonu. Ponese českou registraci OK-TSV. Má polepy Smartwings, současně na něm ale zůstal i lak po původním provozovateli, zkrachovalé aerolince Primera Air.

Jde o takzvaný dry leasing, tedy pronájem pouze letadla, posádky si Smartwings zajistí sám. Boeing 737-800 dosud nese registraci OE-IBF. Podle serveru planespotters.com je necelých 19 let starý. Létal u čínských Mandarin Airlines, poté u Primera Air až do jejich loňského pádu.

Smartwings řeší nedostatek letadel výpomocí od různých leteckých společností. Zatím nejproblémovější se jeví spolupráce s americkými Swift Air. Kvůli americké registraci vyžadují drobné zásahy na letadle a kontrolu přítomnost technika s certifikací od amerického leteckého úřadu. Kvůli tomu nedávno skončilo letadlo na téměř 24 hodin na Kypru, server Novinky.cz upozornil na čerstvý případ letu z Antalye, kde cestující čekali 20 hodin.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

Nevíte někdo jak se daří pronajatým A 319 v německu?

Ondra

Mají se dobre, pekne se o ne starají 😁
Eurowings bude ukončovat všechny externí pronájmy k určité době.

Martin Hanzal

Netušíte někdo, jestli je letos na sezónu opět dohodnutý ACME pronájem na osmistovku od MIAT? Ten mongolskej pekáč jsem ještě letos nějak nezaznamenal…

Ondra

Stejně mají co dělat OK-TSM jim teď zůstala na Tenerife. Zpáteční let zrušeny

tomáš

Lepší 19 let stará osmistovka než 30 letá ukrajinská čtyřstovka

Ondra

Tak nějak, mnohdy nezáleží na věku, ale údržbě a náletu.