Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Revoluce končí neslavně: Transatlantický low-cost Primera Air zastavil lety

Airbus A321neo společnosti Primera Air. Foto: Primera Air
Airbus A321neo společnosti Primera Air. Foto: Primera Air

Nízkonákladový letecký dopravce Primera Air, který letos zahájil velkou expanzi na letech přes Atlantik, krachuje. Původem islandská firma řízená z Lotyšska na svých stránkách oznámila, že počínaje úterým 2. října přestává létat, což se týká i sesterské Primera Air Nordic. Ještě v září přitom oznamovala nové transatlantické linky.

„Jménem týmu Primera Air bychom vám chtěli poděkovat za věrnost. V tento smutný den se s vámi všemi loučíme,“ stojí na stránkách dopravce. Obvyklé kontakty přestaly fungovat, o refundaci už koupených letenek v prohlášení není nic. Společnost pouze odkazuje na další informace, které by se měly v příštích dnech objevit na stránkách Primeraair.com.

Společnost oznámila svůj nástup na transatlantické lety loni, provozovat je začala letos v květnu. Začala s lety z Londýna do Newarku a Bostonu. Vsadila přitom na úzkotrupá letadla, konkrétně nové verze airbusu A320 a Boeingu 737 MAX. V plánu byla řada nových linek do zámoří, například tři z Bruselu, další z anglických měst. Šéf společnosti Andri Már Ingólfsson mluvil o revoluci v letectví.

Primera Air má dosud objednáno celkem 20 nových strojů 737 MAX 9.

6 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

 • Takový trošku bombastický titulek … jako kdyby Primera byla jediná, kdo lítá lowcosty přes atlantik.

  A holt společnosti občas krachují, občas ne… tady byl problém možná ale jinde – byť se o dění v leteckém průmyslu a dopravě dost zajímám, tak o Primera Air jsem, přiznávám, slyšel poprvé až v tomto článku.

  • Tak to se asi o dění v letectví moc nezajímáte 😀 Primera se docela často probírala (ikdyž převážně na zahraničních webech) a měla někdy opravdu nízké ceny (klidně i poloviční proti promo tarifům WOW či Norwegian), bohužel měla také spoustu zrušených letů kvůli kapacitě s tím, že lidi nechala bez možnosti náhradního letu někde viset. Myslím že hřebíkem do rakve pro ni bylo
   hlavně zpoždění v dodávkách nových letadel..

   • Za kolik prodávala letenky?

    Light tarify do USA momentálně promují téměř všechny aliance i pod 300 eur (RT, obě pobřeží, včetně jídla, bez kufru) z Vídně nebo Berlína. Výhoda u nich jsou garantované přestupy. A tak člověk nečeká do druhého dne, ale letí dál za pár hodin když třeba nestihne přestup.

    Tomu se těžko konkuruje s nějakým lowcostem který létá 1x za den a nenabízí návazné lety.

    • Aaa, Nicky se svymi light tarify…. :)))

     Kdyby to aspon byla pravda… at hledam jak hledam, tak ve skyteamu zadny tarif za 300€ nevidimat se snazim sebevic. Nejnizsi realna cena kolem 400€ (a to se bavim o nyc … zapadni pobrezi jeste drazsi) coz je ale na mimosezonu (zbezne jsem checkoval rijen – duben) vcelku normalnim cena

Newsletter

Partneři


Výběr editora