Revoluce končí neslavně: Transatlantický low-cost Primera Air zastavil lety

Airbus A321neo společnosti Primera Air. Foto: Primera AirAirbus A321neo společnosti Primera Air. Foto: Primera Air

Nízkonákladový letecký dopravce Primera Air, který letos zahájil velkou expanzi na letech přes Atlantik, krachuje. Původem islandská firma řízená z

Nízkonákladový letecký dopravce Primera Air, který letos zahájil velkou expanzi na letech přes Atlantik, krachuje. Původem islandská firma řízená z Lotyšska na svých stránkách oznámila, že počínaje úterým 2. října přestává létat, což se týká i sesterské Primera Air Nordic. Ještě v září přitom oznamovala nové transatlantické linky.

„Jménem týmu Primera Air bychom vám chtěli poděkovat za věrnost. V tento smutný den se s vámi všemi loučíme,“ stojí na stránkách dopravce. Obvyklé kontakty přestaly fungovat, o refundaci už koupených letenek v prohlášení není nic. Společnost pouze odkazuje na další informace, které by se měly v příštích dnech objevit na stránkách Primeraair.com.

Společnost oznámila svůj nástup na transatlantické lety loni, provozovat je začala letos v květnu. Začala s lety z Londýna do Newarku a Bostonu. Vsadila přitom na úzkotrupá letadla, konkrétně nové verze airbusu A320 a Boeingu 737 MAX. V plánu byla řada nových linek do zámoří, například tři z Bruselu, další z anglických měst. Šéf společnosti Andri Már Ingólfsson mluvil o revoluci v letectví.

Primera Air má dosud objednáno celkem 20 nových strojů 737 MAX 9.

Tagy krach low-cost primera air
6 komentářů