z prahy

Konkurence mezi Prahou a Paříží klesne, trasu opouští easyJet

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJetAirbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Po sedmi letech opouští nízkonákladový dopravce easyJet trasu mezi Prahou a Paříží. Poslední let má naplánovaný na 28. října. Na

Po sedmi letech opouští nízkonákladový dopravce easyJet trasu mezi Prahou a Paříží. Poslední let má naplánovaný na 28. října. Na jednom z nejvytíženějších spojení z pražského Letiště Václava Havla budou o cestující bojovat dál čtyři dopravci.

O konci easyJetu informoval jako první server planes.cz. Třetí největší dopravce na pražském letišti podle počtu cestujících létal z Prahy do Paříže od jara roku 2010. V rezervačním systému už žádné lety po 28. říjnu nejsou, nejlevnější letenky začínají na 634 korunách za jednu cestu.

Konec linky potvrdila mluvčí Letiště Marika Janoušková. Podle ní zatím ale není jasné, zda se linka nevrátí do letového řádu na letní sezónu příštího roku. easyJet létá na trase jednou denně. V Praze zůstane i nadále velkým hráčem, v zimním letovém řádu bude nabízet deset přímých spojení z Prahy.

Paříž je podle počtu odbavených cestujících v Praze na druhém místě po Londýně. Za prvních sedm měsíců odbavili na této trase celkem 430 469 cestujících, což je o 12 % více než za stejné období loňského roku. Letiště Charles de Gaulle je jedničkou v počtu cestujících z Prahy.

Na trase mezi Prahou a Paříží létají aktuálně čtyři dopravci. Air France (3xdenně), ČSA (3xdenně), Vueling (5xtýdně)  a Transavia (na letiště Orly, 1-2 denně).

 

Tagy CDG easyjet Paříž praha
Žádné komentáře