LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Klatovy se dočkají obchvatu. ŘSD uzavřelo smlouvu s firmou Silnice Group

Přeložka má být hotova v roce 2024. Její součástí jsou tři křižovatky, tucet mostů a sedm protihlukových stěn.

Ředitelství silnic a dálnic završilo tendr na stavební firmu, která zbuduje obchvat Klatov na silnici I/27. Smlouvu na osmikilometrovou stavbu získala společnost Silnice Group s cenou 863 milionů korun. Předpoklad při vypisování soutěže činil 1,098 miliardy. Staveniště bylo firmě předáno dnes.

Přeložka má být hotova v roce 2024. Její součástí jsou kromě hlavní trasy tři křižovatky, tucet mostů, sedm protihlukových stěn a opatření. Obchvat bude dvoupruh, povede východně od Klatov od Štěpánovic a na jihu se napojí na původní silnici před obcí Vrhaveč.

Nový obchvat by měl podle ŘSD „vést k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a dále i k odvedení tranzitní dopravy ve směru Plzeň – Železná Ruda mimo centrum Klatov“.

I/27, obchvat Klatov. Pramen: ŘSD

I/27, obchvat Klatov. Pramen: ŘSD

Silnice I/27 je důležitou tepnou, která začíná na silnici I/8 v Dubí a pokračuje přes Litvínov, Most, Žatec, Jesenici, Kralovice, Plasy, Kaznějov, Plzeň, Přeštice, Klatovy až k hraničnímu přechodu Železná Ruda.

ŘSD se ji snaží průběžně vylepšovat. Od loňského června staví na I/27 šestikilometrový čtyřpruh Šlovice – Přeštice, na čtyřpruh se silnice I/27 v uplynulých měsících změnila i na severním okraji Plzně. V běhu je tendr na obchvat Žiželic mezi Žatcem a Mostem.

Tagy I/27 obchvat Klatov ŘSD seznam
14 komentářů