umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Dopravci Železnice

Jsme zpět v zisku, hlásí po letech ztrát nákladní železniční dopravce AWT

Lokomotivy Siemens Vectron pro AWT. Foto: AWT
Lokomotivy Siemens Vectron pro AWT. Foto: AWT

Po letech ztrát ohlásila skupina AWT (Advanced World Transport) návrat do zisku. Podle firmy, která je součástí skupiny PKP Cargo, jde o výsledky nové strategie, pro kterou se firma rozhodla na konci loňského roku.

Čistý zisk za první pololetí dosáhl podle tiskové zprávy firmy 30 milionů korun, ukazatel EBIT (zisk před zdaněním a úroky) 48 milionů korun, EBITDA pak 324 milionů korun (zisk před zdaněním, úroky a odpisy).

V rámci nové strategie jsme se zaměřili na zvyšování provozní efektivity a optimalizaci dopravních procesů, zlepšení efektivity využití kolejových vozidel, majetku a správy nemovitostí nebo práce zaměstnanců,“ říká říká Maciej Walczyk, předseda představenstva AWT. Podle něj ještě běží změny v organizační struktuře celé skupiny, v plusu je tak firma nejen na českém trhu, ale i v Maďarsku. Firma loni prodělala 108 milionů korun, což znamenalo nárůst záporného hospodářského výsledku na dvojnásobek.

Prioritou celé skupiny je stát se lídrem v oblasti intermodální dopravy v regionu Trojmoří (Balt-Jadran-Černé moře) a evropské části Nové hedvábné stezky. Zde by i společnost AWT díky potenciálu a velkým zkušenostem v oblasti poskytovaní služeb železniční a kombinované dopravy především ve střední a jižní Evropě měla hrát do budoucna v rámci celé skupiny PKP CARGO velmi významnou roli.

AWT letos podle dat SŽDC v objemu přepravy spadlo na třetí místo v žebříčku největších nákladních železničních dopravců. Podle firmy ale zůstává skupina druhá, pokud se do výsledku započítá i PKP Cargo.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Že by manažeři konečně začali dělat svou práci ? 🙂

Martin.dilli

Ne, jen polští vlastníci kopli do slabin Orchardu, když nasadili ekonomy na strategické pozice. Jak se v příhraničí říká, správný Polák se narodil s kalkulačkou v dupě

Anonym

Nechte mě hádat, začli vozit ve vapkách studenty a důchodce. 🙂

Marek Janík

a 25% ceny jim vrací po projeté jízdě na kreditové konto

Roman G.

Jen by mne zajímalo, co vozíte Vy? Hnůj zdarma? Však to z mých daní zaplatím.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast