Dopravci Železnice

Francouzské státní dráhy připravují nízkonákladovou značku vlaků s téměř půl století starými vozy

Osobní vozy Corail francouzských drah SNCF. Foto: Albert Koch / Flickr.com
Osobní vozy Corail francouzských drah SNCF. Foto: Albert Koch / Flickr.com
Francouzské dráhy chtějí soupravy ze starších vozů nasadit na konvenční tratě.

Po značkách TGV a OuiGo chystají francouzské státní dráhy SNCF další produktovou řadu, která má nabídnout nejlevnější cestování po kolejích. Využít k tomu chce až půl století staré osobní vozy Corail, které dopravce postupně vyřazuje z provozu kvůli pořizování nových jednotek pro řadu regionálních spojů.

O plánu informoval francouzský list Les Echos. K provozu má využít klasické konvenční tratě do 160 kilometrů za hodinu. Jako první mají tyto soupravy zamířit mezi Paříž a Marseille přes Lyon, postupně pak i na západ a jihozápad do Rennes, Bordeaux a Nantes.

List upozorňuje, že SNCF vytvoří vlastní produktovou konkurenci, zejména pak nízkonákladovým rychlovlakům OuiGo. Dá se ale očekávat, že jízdné u těchto vlaků bude ještě nižší a může tak přilákat další cestující. Může jít o podobný koncept, jaký má Flixtrain, který po Německu nabízí cestování vlakem rovněž s desítky let starými vozy.

Osobní vozy Corail začaly jezdit ve Francii v roce 1975, do roku 1989 se jich vyrobilo přes čtyři tisíce kusů.

tagy
96 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Pochman

Škoda, že se sešrotovali všechny osmidveřáky s kamínky pro vojenskou přepravu. To by byl teprve lowcost pro ČD. Cestující by si přinesli svoje uhlí a během jízdy si topili.

Zdrasa

Skvělý nápad za mě. Hlavně Corail jsou reálně dost dobré vozy na podobně úrovni jako Bmz. Jinak to krásně ukazuje problematiku vozového parku ČD – béčka jsou stejně starý, kolikrát i mladší, ale prostě už tehdy byly vyrobený jako zastaralý produkt. Tudíž aby ČD měly vozy na stejné úrovni, museli by mnohem víc obměňovat, na což logicky nemají peníze. Jako jedinou cestu tedy vidím nákup starších vozů ze zahraničí s modernizací, však taky rakouské Bmz mají úspěch. Snad to na Nábřeží už jednou pochopí.

LeKon

No vlastně něco jako standard u ČD akorát levnější

Iveta

Ano tomu rozumím ,když to jde u státní SNCF ,může to ale jít i u( státní ČD) .Mám staré vagony ,jízdné je levné ,jedeš Railjetem ,či Pendolinem ,tak si připlatíš.Dále bych zlevnil jízdné do zahraničí (do Splitu za 4500kč opravdu ne ,když zpáteční letenka stojí jen o 500 více)a dále bych zdražil krátké úseky na dálkových vlacích ,opravdu asi nepotřebuji cestujícího na EC Hungaria z Berlína do Budapešti co jede z Kolína do Pardubic a blokuje místo lidem co jedou dál a přitom za 10 minut jede rychlík ,nebo osobák.A kde jsou staré vozy ,nebo na rychlíku motoráky bez služeb… Číst vice »

O.K.

Ale oni nezdražují jízdné. Oni ho zlevňují.

Jiří Šrámek

No právě. Méně kvalitní souprava = nižší cena. A ne jako u nás, kde jedeš Railjetem za stejnou cenu, jako starou motorovou herkou.

czhunter

Tento koncept už existoval (vyšší cena v rychlících, později v EC, později v Pendolinu) a neosvědčil se.

Pája

To byl koncept, který dával vyšší cenu než obvykle. Tohle by mohlo být obráceně. Menší cena než obvykle je umožněna použitím vozů, které si už na sebe dávno vydělaly.

Petr

Protože zákazník slyší na slevu, nikoliv na příplatek. To Vám řekne každý trhovec.

David

Státní ČD nemají zájem podnikat na vlastní triko a soustřeďují se výhradně na spoje objednávané státem a kraji. Výjimkou je pouze linka Ex1, kde stát spoje neobjednává, a proto tam ČD byly k nedotovaným spojům v podstatě trhem donuceny. Takže to, co píšete, smysl dává a i mně by se to líbilo, ale ČD touto cestou nepůjdou.

Dominik

Na druhou stranu, jezdí se ve Francii za (v průměru) 1,5 Kč/km? Neuvědomujeme si to, ale máme jednu z nejlevnějších železnic, za kolik byste chtěl jezdit, 0,10 Kč/km?

kom

to bude takový regiojet 😀

LeKon

Porad je Regiojet o dva vesmiry vys nez ČD ( čekáš dlouho) ty modra palice

Petr

Na trati Brno-Ostrava rozhodně ne.

Vašek

Nauc se cesky polyglote stop

Ondra

Jedná se o hodně zajímavý produkt a nápad, jak využít starší vozy, které by jinak mířily do šrotu. A myslím, že to může být velice úspěšné. Dovolím si uvést příklad z mých studií ve Francii, kdy jsem žil v Grenoblu. Odsud jezdí přímé TGV do Paříže a cena za zpáteční jízdenku se pohybuje kolem 130€. Jízdní doba je tři hodiny. Ale v mém okolí nikdo ze zahraničních studentů TGV nevyužíval, právě kvůli vysoké ceně, a všude se jezdilo Flixbuse, který stojí třetinu ceny. Jízdní doba do Paříže byla kolem sedmi hodin. Právě autobusy si tak ve Francii tvoří trh lowcost… Číst vice »

czhunter

Z vašeho popisu i vyplývá, proč takový koncept nemá v Česku smysl – v ČR nikdy nejedete (mezi relevantními body – nemyslím z Aše do Hrčavy) 7 hodin.
Ani nemáme rychlovlaky – takže by nebylo možné vytvořit dostatečný rozdíl takového „lowcostu“ od běžné dopravy (která je ale v ČR vlastně také lowcost) … ani kvalitativně, ani rychlostně.

Ondra

Ano, v ČR tohle velikostně nedává smysl, tady ani v momentě, kdy by existovaly všechny VRT, které máme naplánované provoz na konvenčních tratích nezanikne a stále bude nabízet tu alternativu. Ve Francii se bývalé tratě z provozu vytratily.
Nutno podotknout, že kvalita vozů Corail je taková, že u nás v ČR by patřily do špičky

Jakub Kosmider

Ceny jsou lowcost, Rychlost je Lowcost a ostatní se postupně zlepšuje i u ČD

Pavel

„postupně“ … I tak se dá nazvat rychlost zlepšování u ČD jeden milimetr za rok, případně jeden krok kupředu a dva zpátky.

Jakub Kosmider

Jel jsem v roce 2019 z Paříže do Lyonu, koupil na webu OuiGo jízdenku 3 nebo 2 měsíce předem ( v tehdy se začínají prodávat ) v první třídě za 40€ v druhé to stalo 34€. Jízdenka v ten den by stala kolem stovky 😀

Ondřej

Když jsem byl ve Francii, tak jsem často s vozy corail jezdil a musím říct, že pohodlnější vozy se těžko najdou. Mají AC i zásuvky, takže problém nevidím.
To, co nasazují ČD například do Budapešti je mnohem, mnohem horší.

Gwann

v čem jsou ty vozy horší?

LeKon

ČD je horší úplně ve všem (je to takovà modrá díra na peníze)

Košičan

Preempce či prevence potenciální konkurence?

Lemmy

Tady se opět potvrdilo, jak ČD nadčasově přemýšlí s vlaky z vozů B, A, BDs.

Zlámalík

ČD by to mohly zavést z fleku! Kromě přeznačení v jízdním řádu netřeba nic víc!
ČD – Náhodný dopravce. První BIO vozy v EU – z kopřiv na koleje!

Petr

ČD předběhli dobu . Los coast s přirážkou už mají , teď jen založit tu prémiovou

Otakar

Low cost?

Pietro

A ne snad? Skoro vše je z bazaru. 🙂

Košičan

100% souhlas. ČD jsou prostě nadčasové v duchu hesla „kdo je pozadu, je vlastně o krok napřed.“

Vašek

Prodejme jim naše Honeckery a Gyéry. Budou moci zlevnit ještě víc.

Gwann

domnívám se, že gyery jsou již buď v NHKG nebo prestavene. ono jen že skříně poznat, jaký je to vůz, chce už znalce. z dálky UIC-Y jako UIC-Y. můžete max počítat okna, větráky na střeše, tvar střechy, druh oken a dveří, počet stupínku, podvozky. většina kaštanů nenajde na voze ani označení řady…

Jarda Š.

To by bylo dobré zavést i u nás, aby v šukafonech, béčkách ap. bylo jízdné nižší než v moderních vlacích.
Leč u nás to nedovolují §1, §§ 4-7 a §10.

švestka

Pak by si vzhledem ke kultuře cestování v této popelnici, šukafon na sebe nevidělal, ani kdyby byl obsazený jako v Bombaji.

pkajetan

lepší to nevydět 😀

Někdo2

Na to kolik urážlivých příspěvků za den píšete by jste se mohl alespoň naučit pravopis…

Jerry

Neviděl.. svět takového cir… Jako ty

Krušnohorec

Šukafony nepodceňujte! M152.0381 (KŽC) již týden jezdí mezi Jirkovem a Žatcem/Deštnicí a pokud pojedete Vaší dráhou, tam máte 50 procentní pravděpodobnost, že pojedete Šukafonem (AŽD).

Gwann

asi tak, DLB předvádí, zač je liberalizaci konec. jen doufám že ten muzejní sukafon Langustovi neojezdi příliš.

Vít Jůza

Myslím, že Jančura někde něco takového úspěšně dělá.

výletník

Ovšem s vozy mnohem horší úrovně.

Petr

To bych bral pokud by součástí soupravy byly i áčka.

olsei

„Los Echos“ LOL

Jiří Kocurek

„Der Spiegel“ a „Daily Mirror“ by neprošlo ze dvou důvodů.

-TR-

Je to dobrý nápad. Pomocí těchto vlaků je možné také zlepšit obsluhu lokalit, kam VRT nevede.

Knížecí rada

Stejný vagóny mají i v Maroku a podobný v Portugalsku (širokorozchodný a s vlnitým plechem). Korály společně s rodinou Bmzetek (ÖBB, Trenitalia a vlastně i s jugoslávskými licenčními Gošami) jsou možná nejúspěšnější koncepcí osobních vozů. Dají se modernizovat a provozovat snad do nekonečna. A my jsme za komančů kupovali Béčka z Bautzenu…

Ondrys

Ano, v Maroku jezdí vozy Corail původně z Francie, které zde byli prodány v roce 2008. Portugalské vozy jsou postaveny na základě licence. Jinak vozy Corail nemají nic společného s vozy Amz a Bmz Eurofima, které se objevily u DB, FS, ÖBB, SNCF, SNCB a CFF.

Pražec

To mi přijde jako férovka – sice jedu starým vozem, zato za odpovídající cenu.
Úplně stejně by správně mělo fungovat i naše dělení vozů na třídy. Jenže u nás se pod parametry „rychlík, 2. třída“ vejde jak InterPanter, tak B249 tažený Plecháčem…

Jiří Kocurek

Bohužel, rychlík vyšší kvality je také jen na papíře. Dokonce je bežné následující řazení: Ve voze 1. třídy není klimatizace, nejsou tam zásuvky a ve stanici nelze – díra na koleje. Takže při čekání na křižování jde cestující na záchod do sousedního vozu druhé třídy, kde je vakuové WC… i ta klima a zásuvky.

Dominik

Tak on Rx už zase neexistuje, jezdily naposledy v GVD 2018, teď jezdí vše jako R.

Baraba

Existuje, ale protože ČD nemají dost vozů pro plnění svého standardu, tak je jako Rx neoznačuje:

Rychlík vyšší kvality (Rx)
– na tyto vlaky nasazovány převážně nové jednotky nebo modernizované vozy
klasické stavby určené pro dálkovou dopravu;
– vozy 1. i 2. vozové třídy s velkoprostorovým nebo oddílovým uspořádáním;
– ve vlaku kategorie Rx není řazen restaurační vůz nebo bistrovůz;
……

David

Nesmyslný počet nesmyslných kategorií vlaků ČD se bude redukovat. Alespoň tak pravil současný nejvyšší muž ČD.

Dominik

On pojem 2. třída nějak definuje stáří vozu, či jeho výbavu?

A A

Móricek přijde první den ze školy a ptají se ho, jak se mu tam líbilo.
„Je to podvod. Říkají první třída a přitom dřevěné lavice!“

lidkakr

toto boli skvelé a pohodlné vozy, začiatkom 90-tich rokov to jazdilo vo Francúzsku skoro všade… Budapešť – Paríž na sedačku, žiadna únava

Pája

No jo, ale to jsme byli mladší 🙂

lidkakr

na tom niečo bude 🙂

On.

Nový dopravce takže může jezdit se starými vozy,ale hned jako překročí 10 let provozu musí nasadit nové vozy protože se stane starým dopravcem.

provokatér

On Jančura už snad pronikl až do Francie?

2084

Nechtěli by ČD jako konkurenci vlaků z Prahy do Brna zlevnit R Vysočina, kde jezdí také desítky let staré vagóny?

medical_examiner

Spíš jako konkurenci D1…
Protože peníze jsou u tuzemského lidu velmi zásadní a nedostatková komodita…

všd

Podle toho, kolik tuzemský lid vráží do aut, tak si tím nejsem tak docela jist.

Knížecí rada

Jsou to pěkný vagóny, takový francouzský B(p)mz. Takže „normálka“. Spíš půjde o cestovní doby, bude to takový starosvětský cestování.

Dom

Mě zaujala jiná věc, TO UCHYCENÍ TRAKČNÍHO VEDENÍ! Jak elegantní, že Dobrá správo.

K.S.

Jsou to Francouzi, to mluví za vše. To není jako v zemi zdejší kde je to mix německého utilitarianismu a sovětského nedostatku.

Péťa

Taky to může být 1,5 kV a hlavová stanice, kde se to plouží, tedy o něco blíž tramvajové troleji. Viděl bych to na problém s tříciferným pořadovým číslem u tohoto provozovatele dráhy.

Pražec

1) Uchycení je pěkné, ale té mědi, co se spotřebuje na zadrátování nádraží pod 1,5 kV… zrovna z toho bychom si příklad brát nemuseli.

2) U nás taky umíme „designové“ uchycení. Například na Novém spojení. Jenže Čecháčkům se s tím Správa taky nezavděčí, protože je zbytečně drahé, anžto je od Kotase.

Dom

Ale zavděčí, jenže Nové spojení, je fakt vyjímka potvrzující pravidlo… Beru pouze vizuální stránku teďka.

vjkm

Vypadá to na 25 kV, asi Paris Est. Je to spíš takové lowcost vedení.

Bubu

Určitě ne 25kV, je to proste vedení 1,5kv dc, rychlost 50 km

vjkm

Nenechte se mýlit, 1,5kV má jiné/jinak izolátory, tohle je 25kV.

https://youtu.be/gflrUI2JwB8?t=3704

Kar

Já jsem rád za každou věc, kterou je možné s adekvátní údržbou a/nebo renovací používat co nejdéle, takže tomu fandím. Myslím, že pro vagón není 50 let žádný přílišný věk…

Oskarák

Ono se i u nás (viz odkupy od OBB, DB) ukazuje, že vozy vyráběné v 70. a 80. letech, jsou zpravidla z pohledu cestujících pohodlné a příjemné na cestování i dnes. Tehdejší státní dráhy ještě nebyly pod takovým ekonomickým tlakem, takže si mohly dovolit ten „luxus“ mít v jednom voze třeba jen 60 míst k sezení i v 2. třídě. Dnes, kdy jsou všichni pod ekonomickým tlakem, zanikají kupé a vyrábějí se jen velkoprostory, kam je snaha nacpat nejméně tak 80 ale spíše i více míst k sezení. Vozy jsou tedy pohodlné a přitom odepsané, tudíž je možné nabídnout cestujícím… Číst vice »

medical_examiner

50 let je podle mě právě ideální čas k tomu, aby se ten či onen vůz odebral po 40 letech provozu a 10 let záloh do šrotu…

Asi proto jsem ve svých soukromých návrzích GVD 2022 použil pouhých 62 „béček“, 10-15 AB349, do 20 BDs a 0 A149…

Jiří Kocurek

Do chvíle, než ho koupí Jančura. A to ikdyby byl nový. Pak se vymyslí, že to je právě takovýhle, přestavěný. A protože se na Corailech nedělají revize ve Valmezu, tak se nělají vůebc nikde. To by přece Pepa Zdepa musel vědět, kdyby se ty revize někde dělaly.

Bpee

Pokud nedojde k modernizaci interiéru po vzoru Flixtrainu, kde Bimz zcela vymlátili a udělali z něj velkoprostor se snad stovkou míst k sezení, tak to bude opravdu mimořádně pohodlné svezení a jsem opravdu moc rád, že Coraily čeká po téměř úplném vyhynutí druhý život. 🙂

Bpee

…čímž se vlastně nabízí informovat autora o mírné nepřesnosti – „Může jít o podobný koncept, jaký má Flixtrain, který po Německu nabízí cestování vlakem rovněž s desítky let starými vozy.“

Je otázka, do jaké míry lze Bmmz a Bmmdz za „desítky let staré vozy“ považovat – https://reens-blog.de/neue-flixtrain-koeln-berlin/ mělo by jich být 135, s různými původními Bimzy a Bomzy je tak zřejmě konec.

Bpee

Jasně, o tom žádná. Jen jak je to psáno v průběžném čase, přišlo mi příhodnější zmínit skutečnost, že jde o modernizované vozy.

Desítky let staré sice jsou, ale pořád nejde o něco, co jezdí půl století beze změn, přičemež pokud SNCF vozy nezmodernizují, tak v jejich případě tomu tak opravdu bude – většina vozů, co dodnes jezdí, má akorát vyměněné potahy sedadel: https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/F/SNCF_Su-9970-062.php a to s kompletně přestavěnými vozy Flixtrainu zrovna srovnávat dost dobře nejde.

pamětník

Asi Frantíci myslí hlavou: proč zbytečně měnit něco, co (pořád ještě dobře) funguje? Ty vozy byly už z výroby velice pohodlné a příjemné!

Petr

Že oni tu byli na stáži a viděli, že tím jde také jezdit? 😀

K.S.

Béčka, levná béčka…

medical_examiner

Neodkoupili by nějaká?

Kalanis

zelená béééčka…

Zrzek

Celá evropa se od nás učí. Jak opravovat silnice se už naučili Němci. Když jsem poprvé zažil náš systém objížďky na objížďce s průjezdem zákazu bez jeho zrušení a podobné vychytávky, normálně se o mě pokoušel infarkt. Teď se učí frantici s historií železniční dopravy. Co bude dál? Naučí se dělat důchodovou reformu, tak jak ji nyní děláme my? Akce covid 19, kdo to přežije, ten se možná dočká důchodu a Blabolisfert se napakuje. No asi se máme na co těšit.

provokatér

A ony u nás snad někde jezdí nějaké původní staré ČD vozy takové úrovně?

Petr

To je pravda, takovou úroveň ještě ČD nedosáhli. Možná by jim šlo něco prodat, když mají tak moderní vozy. Nebo vyměnit kus za kus.

Doctor

To bude pěkná vzpomínka na Západní expres 250/251 ! Takový krasavci v něm jezdili dva, z toho jedno lehátko, vždy jsme v Chebu letěli do přímo do nich … dodnes jsou to pohodlné kočáry.

Vojtaur

Tak v tomhle jsme trochu napred. U nas taky mame na nekterych linkach tuhle low cost variantu. Akorat to neni low-cost, ale standard… :-/

pamětník

Jel jste tím někdy? Kdyby u nás jezdily takové vozy v kategorii „low cost“, co by potom muselo jezdit jako normální soupravy?

asfdasddsf

Pokud je to to co je na fotce, tak jde vidět, že to aspoň myjou.

medical_examiner

No tak…v Česku se taky vozy myjí…
Někdy…

Jakub P

Když naprší a uschne?

Gwann

jaké překvapení, CD má několik mycek vagónu. to leo umyva na wilsonaku hadici a hadrem na tyči. aby alespoň fyra viděl na navestidla. a žluté vagónka jsou občas taky pěkný chliv…zvenku, dovnitř lezu po jedné 35C jízdě z Prahy do Vídně už jen na přestupný uherský ctvrtek

Zdrasa

No zrovna SNCF je hodně kritizovaná za to, že na mytí svých vozů dost kašle. Stav na fotce je spíš vzácností, oproti tomu je i ČD lepší.