Finnair v Praze končí s Menzies, přejde pod CSAH

Odstavené Airbusy A320 Family společnosti Finnair v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.comOdstavené Airbusy A320 Family společnosti Finnair v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com

Dceřiná firma Letiště Praha přebírá odbavení letadel finského dopravce od října.

Letecká společnost Finnair začne od 1. října využívat pro odbavení letů z Prahy společnost Czech Airlines Handling (CSAH). Dceřiná firma Letiště Praha vyhrála výběrové řízení, bude tak zajišťovat kompletní odbavení letadel i cestujících. Dosud ho provádí Menzies.

Pro Finnair budeme na Letišti Václava Havla Praha zajišťovat komplexní služby odbavení všech letů na lince mezi Prahou a Helsinkami. Finský národní dopravce se tak zařadí do širokého portfolia našich zákazníků, které se rozšířilo i v loňském roce. Díky tomu, i přes pokles provozu oproti roku 2019, nabíráme během aktuální letní sezóny nové pracovníky. Nábor na různé pozice je tak otevřen jak uchazečům se zkušenostmi z letectví, tak i mimo něj,“ okomentoval Tomáš Svoboda, předseda představenstva Czech Airlines Handling.

Finnair létá na pravidelné lince mezi Prahou a Helsinkami několikrát týdně zejména s letadly typu Airbus A320 Family a patří také mezi významné zákazníky údržby u Czech Airlines Technics. Během zimní sezóny parkoval na pražském letišti polovinu flotily úzkotrupých letadel, které postupně navrací do provozu.

Tagy CSAH Czech Airlines Handling Finnair
15 komentářů